KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Ostatni oddech zielonych płuc

  Ostatni oddech zielonych płuc

  Emilia Matys

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  EŁK. Rozpoczęła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Złap Oddech Zielonych Płuc Polski. W tym roku odbywa się on pod hasłem "Perły Europy".
  Organizatorem konkursu jest Spółdzielczy Dom Kultury SM "Świt" w Ełku. Jego głównym celem jest zachęcenie fotografików do zatrzymania w kadrze i pokazania Europie uroku Zielonych Płuc Polski.
  - Wszystkich, którym nie jest obce fotografowanie zachęcam do wędrówek przez miejsca znane z pradawnych legend i podań, słynących z unikatowych budowli i wytworów techniki - mówi Sławomir Łajewski, komisarz konkursu.
  - Na nowe odkrycia czekają rozległe bagna, cuda przyrody, osiągnięcia rąk ludzkich i dziewicza puszcza. Jednym z założeń konkursu jest tropienie intrygujących historii, ciekawostek, miejsc prawie zupełnie nieznanych oraz ukazanie zabytków najbardziej znanych, ale w nieco inny, czasem nawet trochę przekorny sposób.
  Tegoroczna edycja konkursu to siedem kategorii tematycznych. Fotografować można m.in. florę, faunę, krajobrazy, atrakcje geologiczne, zabytki architektury i bu-downictwa, muzea, miejsca bitew, nekropolie, obiekty sakralne, obchody religijne, imprezy kulturalne, folklor oraz atrakcje turystyczne i wypoczynkowe.
  - Fotografując obiekty starajcie się pokazać ich mało znane strony - proponuje uczestnikom konkursu Łajewski. - Całkowicie pomijane bądź też dotychczas trakto-wane po macoszemu "perełki" znaleźć można nawet na najbardziej znanych i uczęszczanych szlakach.
  Na przygotowanie konkursowych prac fotograficy mają jeszcze dużo czasu. Zgłaszać je można na bieżąco do SDK SM "Świt" do 31 października. Jury obradować będzie 6 listopada, a 9 grudnia otwarta zostanie pokonkursowa wystawa.
  - Wystawa nie będzie jedyną okazją do obejrzenia efektów pracy fotografów - zapewnia Łajewski. - Zdjęcia chcemy pokazać także poza granicami naszego kraju, by w ten sposób przybliżyć Europejczykom fenomen regionu Zielonych Płuc Polski.
  Od pierwszej edycji konkurs cieszy wśród ełczan dużym powodzeniem. Do wiernych uczestników należą m.in. Tomasz Siwicki, Andrzej Maculewicz i Grzegorz Pa-chucki, zdobywca największej liczby nagród poprzedniej edycji. O ile zadeklarują chęć uczestnictwa również tym razem, będzie to ich ostatnia przygoda z konkursem Złap Oddech Zielonych Płuc Polski. Od przyszłego roku w jego miejscu pojawią się "4 pory Ełku".
  - Podsumowaniem konkursu Złap Oddech Zielonych Płuc Polski będzie album zawierający ponad 400 zdjęć ze wszystkich jego edycji od roku 1996 - mówi Łajewski.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo