Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Twierdza twardzieli

  Twierdza twardzieli

  wimek

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  GIŻYCKO. Przez śnieg i lód przedzierali się motocykliści z całej Polski, by dotrzeć do Giżycka. Wczoraj w Twierdzy Boyen zakończył się siódmy zimowy Zlot Słoni. Mróz nie przestraszył nawet gości z Białorusi, którzy na swych "rumakach" pokonali 240 kilometrów zasp.
  Józef Gasparewicz mieszka w Grodnie. Duża odległość i trudne warunki na drogach nie odwiodły go od zamiaru spotkaniaz zaprzyjaźnionymi motocyklistami na giżyckim zlocie.
  - 240 kilometrów mnie nie przeraża. Ubrałem się ciepło i wyruszyłem w trasę. Mam Dniepra z wózkiem, ta maszyna dobrze trzyma się drogi. Mimo to musiałem jechać jedynie 40 kilometrów na godzinę, bo było ślisko. Jestem tu już trzeci raz i wiem, że warto tu przyjeżdżać - mówi Józef Gasparewicz.
  Impreza rozpoczęła się już w piątek. Jedną z zabaw było wjeżdżanie motocyklami do schroniska twierdzy po całkiem stromych schodach.
  - Wczoraj udało się wjechać, dziś trzeba zjechać. Na zlocie w Giżycku można się wyszaleć i powygłupiać. Przyjeżdżam tu co roku z ekipą z Łodzi, by spotkać znajomych z całej Polski - powiedział nam w sobotę Robert Zabo-rowski.
  Duże zainteresowanie zarówno uczestników, jak i gości zlotu wzbudziła maszyna Roberta Pietrukańca.
  - To Zindap z 1943 roku budowany wyłącznie dla armii niemieckiej. Kupiłem go w Rosji i składałem przez 7 lat, by dokładnie odwzorować wszystkie elementy. Jest ich tylko kilka w kraju. Nie sprzedam go za żadne pieniądze - zapewnia R. Pietrukaniec, komandor zlotu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama