Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zombie, władza i ten szary real

  Zombie, władza i ten szary real

  (ew)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  "Normalnie, zabijasz jak leci! Krew super, tylko broń mogłaby być bardziej odjechana" - tak na jednym z portali internetowych niejaki Azon odpowiadał, dlaczego gra w pewną grę komputerową.
  Dyskusja o tym, czy pokonanie wszystkich zombi pomaga nam w życiu, trwa już jakiś czas. My, wychodząc z założenia, że wszystko zależy od punktu siedzenia i ilości zombi, też się przyłączamy do dysputy nad tym, czy gry komputerowe są szkodliwe.
  - Oczywiście, że nie są szkodliwe - nie zdziwiliśmy się odpowiedzią Krzysztofa Szulca z firmy CD PROJEKT, polskiego dystrybutora gier komputerowych. - Wpływają pozytywnie na rozwój człowieka.
  Gry strategiczne, historyczne, nie dość, że uczą myślenia strategicznego, to jeszcze dają wiedzę o czasach, w których się rozgrywają. Nie mówiąc już o grach edukacyjnych, których głównym zadaniem jest kształcić i wspomagać nasz rozwój.
  To jedna strona.
  - Oczywiście, że są szkodliwe, zwłaszcza gry walki - uważa Wiesława Gołąbek, białostocka psycholog. - Nawet, jeśli jest to walka dobra ze złem, to jest to ciągle świat wirtualny, taki, który możemy dowolnie zmieniać.
  Jeśli człowiek się od tego uzależni, to problemy gotowe: ze spaniem, jedzeniem, nauką i po prostu z normalnym życiem.
  - Bo w realnym świecie życie nie jest tak proste, są tu również obowiązki - dodaje Gołąbek. - Łatwiej więc funkcjonować w grze, gdzie jeden przycisk zaczyna ją od nowa, jeśli coś nam pójdzie nie tak.
  Z kolei według Szulca, nie można generalizować.
  - Teraz każda gra jest oznaczona i wiadomo, od jakiego wieku można w nią grać - mówi Szulc. - Poza tym, umiar zawsze jest wskazany, nie tylko przy grach.
  Bo generalnie, zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zbyt korzystne dla organizmu.
  - Problemy ze wzrokiem od promieniowania i patrzenia w migający ekran, wady postawy od długiego siedzenia w nieodpowiedniej pozycji, zwyrodnienie stawów rąk od myszki czy joysticka - wymieniała nam Joanna Redźko-Baszun, białostocka doktor rodzinna.
  Czyżby więc umiar i rozwaga była jedynym wyjściem?

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama