Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wciąż się uczą

  Wciąż się uczą

  (jsz)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Pracownicy samorządowi mają prawo do zwrotu 50 procent kosztów dokształcania się.
  Wielu z nich tytuł magistra czy licencjat zdobywa w trakcie pracy. A wolnych miejsc dla młodych ludzi z dyplomem jest niewiele.
  W ubiegłym roku Urząd Miejski w Augustowie za dokształcanie się pracowników zapłacił około 17 tys. złotych. Z możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji skorzystało 14 osób.
  - Zwracamy połowę opłaty za semestr studiów, ale nie więcej niż 700 złotych - informuje Leszek Cieślik, burmistrz Augustowa. - Są to studia podyplomowe lub uzupełniające. Niektórzy robią licencjat.
  Chętni do dalszej nauki są także w suwalskim Starostwie Powiatowym.
  - W ubiegłym roku urząd dofinansował pięciu pracowników. Zapłacił ponad 8 tysięcy - mówi Anna Nowacka.
  Czy to nie za późno na zdobywanie wyższego wykształcenia, skoro pracy poszukuje tylu młodych ludzi z dyplomem?
  - Cztery lata temu weszła w życie ustawa regulująca te kwestie. Jeśli urzędnik rozpoczął pracę zanim weszła w życie, nie musi mieć wyższego wykształcenia- tłumaczy Cieślik. - Chyba, że jest na stanowisku kierowniczym, bądź poszerzenie wiedzy jest konieczne dla dalszego pełnienia obowiązków.
  Zapewnia też, że kadra urzędnicza i tak się odmładza. Wiele osób odeszło na emeryturę, a na powstałe wakaty zatrudniono młode osoby po studiach.
  Jednak wolnych miejsc nie ma zbyt wiele. Poza tym, jest spora konkurencja. Od kilku do kilkunastu kandydatów na jedną posadę.
  - Ostatnio był wakat na inspektora w dziale ewidencji. Ostatecznie do konkursu stanęło osiem osób, choć podań było więcej - mówi Cieślik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama