Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Będzie popierał walkę aż do skutku

  Będzie popierał walkę aż do skutku

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Obwodnica powinna być wybudowana, twierdzi członek Parlamentu Europejskiego Ladislaw Miko, który w czwartek odwiedził Augustów.
  Eurodeputowany przyjechał jednak po to, by sprawdzić, czy podczas przygotowania inwestycji wykorzystano wszystkie rozwiązania zapobiegające niszczeniu przyrody. Ekolodzy twierdzą bowiem, że tak nie jest. I dlatego napisali skargę do europejskiej komisji ochrony środowiska.
  Ladislaw Miko obejrzał więc Dolinę Rospudy i dokumentację obwodnicy. Wnioski zawrze w napisanym niebawem raporcie. Eurodeputowany odwiedził Dolinę Rospudy i ludzi, którzy mieszkają przy drodze krajowej nr 8. Podczas spotkania z lokalnymi władzami nie miał więc wątpliwości.
  - Obwodnica Augustowa jest niezbędna - zapewnił stanowczo. - Mieszkańcy tych ziem żyją bowiem w bardzo trudnych warunkach.
  Jednak, jak zaznaczył, należy podczas przygotowania inwestycji wykorzystać wszystkie możliwe rozwiązania mające chronić przyrodę. I to właśnie było głównym celem jego wizyty. Pytany, czy widzi jakieś nieprawidłowości, wyjaśnił, że jest za wcześnie, by odpowiedzieć na to pytanie. Wnioski bowiem zawrze dopiero w swoim raporcie.
  - Ze wstępnych analiz już widać, że obwodnica zaszkodzi środowisku naturalnemu i jeśli wykorzystane przez inwestora sposoby jego ochrony są niewystarczające, trzeba będzie sięgnąć po kolejne - wyjaśnił.
  Burmistrz Augustowa Leszek Cieślik jest jednak dobrej myśli. Twierdzi, że budowa obwodnicy jest przygotowana zgodnie z ustawą o ochronie środowiska i eurodeputowany nie powinien mieć powodów do przedstawienia negatywnej opinii. Dlatego, podobnie jak inni augustowianie, z niecierpliwością czeka na decyzję ministra środowiska, która ma zapaść do 27 lutego.
  - Wierzę, że będzie ona pomyślna - podsumował. - Tym bardziej że ludzie, którzy na początku tygodnia odwiedzili Jana Szyszkę, usłyszeli od niego, że chce, by budowa trasy ruszyła jak najszybciej i zamierza wydać taką decyzję, by ekolodzy nie mogli się od niej odwołać.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama