Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Płomienie nie zniszczyły Prawdy

  Płomienie nie zniszczyły Prawdy

  (jedi)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  OLECKO. Spłonęła lakiernia największego zakładu pracy w Olecku - Prawda sp. z o.o., a w niej maszyna warta ponad milion złotych. Pracownicy nie muszą jednak obawiać się utraty zatrudnienia. Produkcję uruchomimy w ciągu 10 dni - zapowiada właściciel firmy.
  Do fatalnego pożaru doszło w środę, ok. godz. 10. Rano przez dwie godziny zakład był odcięty od prądu, ponieważ przy pracach ziemnych w Olecku uszkodzono kabel. Kiedy prąd przywrócono, przy szafie sterującej doszło do zwarcia. To najprawdopodobniej było przyczyną pożaru.
  - Kiedy płomienie zaczynały ogarniać halę, z powodu awarii w mieście nie było też wody. Dlatego też mieliśmy problem ze stłumieniem ognia. Zużyliśmy wszystkie gaśnice, ale na niewiele się to zdało - mówi Roman Prawda, właściciel firmy. - Dopiero strażacy poradzili sobie z pożarem, za co serdecznie im dziękuję.
  Akcja gaszenia pożaru trwała trzy godziny. Brało w niej udział 30 strażaków. Mimo ich ofiarnej pracy ogień strawił wnętrze hali o powierzchni ponad 300 mkw. oraz wartą 1,3 mln zł maszynę. Unieruchomiona została w ten sposób jedna z dwóch lakierni w firmie zatrudniającej ponad 800 osób.
  Na szczęście ogień nie objął pozostałych budynków.
  - Spłonął strop, ściany i wyposażenie lakierni. Jej wnętrze paliło się bardzo szybko, dlatego straty są tak duże - powiedział Andrzej Milewski, dyżurny oleckiej straży pożarnej. - Udało się jednak zapobiec rozprzestrzenieniu ognia.
  Zdaniem właściciela, pomógł w tym również nowy dach, który został położony bezpośrednio na starym po to, żeby nie było problemów z odśnieżaniem. Dlatego ogień nie wydostał się na zewnątrz i został zduszony w środku pomieszczenia. Roman Prawda zapowiada, że już niebawem produkcja zostanie przywrócona, a wytwarzane meble, lakierowane właśnie w tej lakierni, nadal będą dostarczane odbiorcy, czyli szwedzkiej Ikei.
  Lakiernia była ubezpieczona. Roman Prawda może więc liczyć na odszkodowanie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama