Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Domy z klasą dla ludzi z kasą

  Domy z klasą dla ludzi z kasą

  Wojtek Mierzwiński

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  OLECKO. Holenderska firma wykupiła tereny byłego sadu doświadczalnego w Siejniku i zamierza tam wybudować ekskluzywne osiedle mieszkaniowe. Zdaniem Wacława Olszewskiego, burmistrza Olecka, osiedlą się tam zamożni Polacy wracający do naszego kraju z zagranicy.
  Niemal trzysta bardzo nowocześnie wyposażonych domów chce wybudować polsko-holenderska firma. Osiedle o nazwie "Park" zostanie ogrodzone szczelnym murem. Ozdobą tego terenu mają być m.in. małe, sztuczne stawy.
  Superosiedledla zamożnych
  - Pod koniec 2005 roku burmistrz poznał koncepcję zagospodarowania tego obszaru. Zgodnie z nią ma powstać osiedle domków wolno stojących i szeregowych. Holendrzy sfinansują uzbrojenie terenu, przygotowanie zieleni, ozdobne kanały odwadniające, a także drogi wewnętrzne i dojazdowe - wyjaśnia Alicja Mieszuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Olecku.
  Zdaniem urzędników oraz holenderskiego inwestora, "Park" mają zasiedlić Polacy, którzy zarobili grube pieniądze za granicą i teraz chcą wrócić do rodzimego kraju. Dlatego, mimo że pracami budowlanymi zajmą się także firmy z Olecka, cena zakupu ekskluzywnego domu będzie wysoka. Polsko-holenderskie przedsiębiorstwo nie ukrywa, że liczy na zamożnych klientów.
  Są już pierwsizainteresowani
  - Obecnie trwają prace nad wykonaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Po jego przyjęciu przez radnych będzie można ruszyć z inwestycją, która potrwa 4-5 lat. Będzie realizowana etapami, najpierw powstanie 70 domów - mówi A. Mieszuk.
  Choć osiedle będzie wykończone za kilka lat, już są pierwsi chętni, by zamieszkać w "Parku". Zainteresowanych jest między innymi kilkanaście polskich rodzin z Kanady. Polsko-holenderska firma, która zdecydowała się na budowę "Parku", stawia bowiem na zamożnych klientów.
  Zdaniem urzędników, po wybudowaniu nowego osiedla w Olec-ku przybędzie niemal tysiąc nowych mieszkańców, dzięki którym powstaną nowe miejsca pracy. Zatrudnienie znajdą też olecczanie przy budowie nowego osiedla.
  - Na pewno jest to szansa dla lokalnego biznesu z branży budowlanej i usług związanych z prowadzeniem i utrzymywaniem domów - dodaje AlicjaMieszuk.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama