Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Katarzyna Patalan

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Zwiększymy produkcję serków, bo teraz nie jesteśmy w stanie zaspokoić zapotrzebowania krajowego rynku - podkreśla Zbigniew Kalinowski, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. Jeszcze w tym roku powstanie nowa hala produkcyjna.
  OSM Piątnica odnotowała w 2005 roku wzrost produkcji o 13 proc.
  - To rekordowy dla nas rok. Skupiliśmy i przerobiliśmy zdecydowanie więcej mleka niż w latach ubiegłych - podkreśla Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. - Piąty rok z rzędu udało nam się utrzymać najwyższą średnią cenę za litr mleka w kraju.
  Ze spółdzielnią w Piątnicy współpracuje ponad 1,5 tysiąca producentów mleka z regionu.
  - Ponad 75 proc. surowca odbieramy bezpośrednio od rolników - mówi prezes Kalinowski. - W tym roku planujemy zakup kolejnych trzech samochodów dostawczych, by przebiegało to jeszcze sprawniej.
  Wyroby piątnickiej spółdzielni są w kraju znane i doceniane. Serek śmietankowy Twój Smak Puszysty ze szczypiorkiem został ostatnio uznany za najlepszy serek kanapkowy dostępny na polskim rynku.
  - Badanie przeprowadziło laboratorium z Niemiec na zlecenie miesięcznika "Świat Konsumenta" - z dumą podkreśla prezes. - Wyprzedziliśmy zachodnie marki.
  Zamówienia na serki i śmietany z Piątnicy są tak duże, że mleczarnia nie nadąża z ich realizacją.
  - Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w nową halę produkcyjną, do której przeniesiemy produkcję Serka Wiejskiego - mówi prezes Kalinowski.
  W planach jest zbudowanie budynku o powierzchni 2 tys. 600 mkw. Koszt inwestycji to ponad 3 mln złotych.
  - Prace ruszą jak tylko stopnieje śnieg. Mam nadzieję, że do końca roku uda nam się wybudować i wyposażyć halę - prognozuje Kalinowski. - Będziemy wtedy mogli zatrudnić kilkunastu nowych pracowników.
  - To, że mamy u siebie tak doskonale prosperującą firmę, to dla nas zaszczyt i przede wszystkim promocja gminy, ale też obowiązek - podkreśla Edward Łada, wójt gminy Piątnica. - Mobilizuje nas to do inwestowania w drogi, żeby samochody z mleczarni mogły bez problemu zimą i latem odbierać mleko od rolników.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama