Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Czas generała

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W najbliższym czasie nie ma szans, żeby sprawa generała Mirosława M. trafiła na wokandę Sądu Rejonowego w Giżycku.
  Nadal brakuje opinii biegłych z warszawskiej kliniki zaburzeń psychicznych.
  - Muszą rozstrzygnąć, czy oskarżony, jak twierdzi jego obrońca, cierpi na zaniki pamięci - informuje Tomasz Zieliński, sędzia SR w Giżycku. - Chociaż upłynęły prawie cztery miesiące, nadal nie mamy odpowiedzi. Poza tym Mirosław M. nie odbiera adresowanej do niego korespondencji.
  Byłemu szefowi MSW, członkowi Biura Politycznego i sekretarzowi KCPZPR, jak informowaliśmy, prokurator z IPN zarzuca bezprawne uwięzienie w 1947 r. Czesława B., żołnierza AK i WiN. Aresztowanego przekazano władzom sowieckim. Na syberyjskiej zsyłce spędził 10 lat.
  Mirosław M. był wówczas funkcjonariuszem WUBP w Białymstoku, poszkodowany pracował jako urzędnik w podgiżyckich Miłkach.
  Za ten sam czyn Mirosław M. był sądzony już w latach 1998-2001. Wówczas zapadł wyrok uniewinniający. Ponowny proces rozpoczął się w październiku ub.r. Wówczas były minister stwierdził w giżyckim sądzie, że nie potrafi przypomnieć daty i miejsca urodzenia, imienia matki i swego aktualnego adresu. Rozprawę przerwano, jej wznowienie uzależniono od opinii lekarzy.
  - Nie wykluczam, że ze względu na stan zdrowia oskarżonego, nigdy nie uda się wznowić procesu, ale musimy poczekać na opinię biegłych - mówi sędzia T. Zieliński.
  Mirosław M. urodził się w 1928 r. w Lipsku nad Biebrzą. Pochodzi z patriotycznej rodziny. Hitlerowcy zamordowali mu matkę, ojca i siostrę. Jest honorowym obywatelem miasta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama