Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Mirosław R. Derewońko

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jury IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Sposób na życie. Bezpieczna, szczęśliwa rodzina" nagrodziło i wyróżniło 32 autorów, zaś na wystawę w Galerii Bonar zakwalifikowało 154 prace. Wpłynęło ich 1037! Namalowali je wychowankowie 101 nauczycieli z Podlaskiego.
  - Malowania nauczył mnie tata - wyjawia sekret zdobytego wyróżnienia Kamil Papież z kl. III d SP nr 4 w Zambrowie. - Na obrazku jest nasza szczęśliwa rodzinka: tata, mama, brat, brat i ja.
  Chłopiec przybył na otwarcie wystawy pokonkursowej w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży z Joanną Wiaksą, wychowawczynią świetlicy profilaktyczno-wychowawczej Caritas. Wernisażowi towarzyszyło wręczenie nagród książkowych i dyplomów.
  Otrzymało je 32 uczniów z podstawówek, gimnazjów i szkół średnich województwa podlaskiego. Wszyscy sięgali chętnie po wesołe barwy i różnorodne techniki: kredkę, akwarelę, witraż, wydzierankę i techniki mieszane, z użyciem np. słomki, sznurka, piasku czy muszelek, a nawet - jak Anna Łapińska (na zdj.) - po trudny i rzadki batik. Bohaterowie prac są uśmiechnięci o każdej porze roku, trzymają się za ręce i bawią wśród czystej zieleni.
  - Niektórzy nauczyciele zapraszali policjantów na lekcje, aby w przystępny sposób wyjaśnili dzieciom, czym jest patologia, i wtedy dopiero powstawały prace - wyjaśnia Anna Bureś, instruktor pracowni plastycznej MDK-DŚT. - Dzieci potrafią wręcz profesjonalnie posługiwać się farbami i nadać moc ekspresji i dynamiki swoim pracom.
  Często sielankowy nastrój spaceru w parku czy zabawy w lesie zakłóca dramat, który rozgrywa się w innej rodzinie: pijany ojciec bije żonę i dzieci. Prace można oglądać w Galerii Bonar do Wielkanocy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama