Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Kuracjuszy może być więcej

  Kuracjuszy może być więcej

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Towarzystwo Miłośników Ziemi Augustowskiej chce, by na obrzeżach miasta powstała dzielnica sanatoryjna.
  Władze miasta, do których społecznicy zwrócili się z taką propozycją, są jej przychylne, ale nie zgadzają się na proponowaną lokalizację.
  Kompleks sanatoryjny miałby powstać na terenie dzielnicy Borki, tuż nad jeziorem Necko. Członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej przekonują bowiem, że miejsce to posiada ku temu bardzo dobre warunki. Kuracjuszy na pewno by nie zabrakło.
  Burmistrz Leszek Cieślik jest jednak innego zdania. Twierdzi, że usytuowanie na tym obszarze zakładu uzdrowiskowego uniemożliwi działającym tam ośrodkom dalszy rozwój.
  - Wprowadzona zostałaby bowiem tzw. strefa "A", w której nie można nic budować, ani prowadzić innej działalności niż lecznicza -przekonuje
  Może więc dojść do sytuacji, że właściciele ośrodków zażądają od władz miasta dużych odszkodowań. A to, jak zapewnia burmistrz, wariant nie do przyjęcia.
  Dlatego zaproponował, by usytuować dzielnicę w pobliżu istniejącego już sanatorium, czyli również nad Neckiem, tyle że w przeciwległej części miasta. Zresztą, jak dodał, taki wariant jest już wpisany w planie zagospodarowania przestrzennego.
  - To świetny pomysł, ale my i tak będziemy trwać przy swoim, ponieważ uważam, że nie należy ograniczać się tylko do jednego kompleksu sanatoryjnego - zapewnił Marian Dyczewski, prezes towarzystwa.
  Wyjaśnił, że kilka konkurujących ze sobą dzielnic uzdrowiskowych pozwoli zrobić z Augustowa prawdziwe uzdrowisko. Natomiast ośrodki położone na wybranym przez nich terenie można bez żalu zlikwidować.
  Kiedy zapadną ostateczne decyzje w tej sprawie, na razie nie wiadomo.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama