Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wszystko albo nic

  Wszystko albo nic

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Protesty przeciwko zamknięciu przejścia drogowego w Ogrodnikach dla odpraw samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie powyżej 7,5 tony przybierają na sile.
  Oburzeni polscy i litewscy przedsiębiorcy obsługujący to przejście powołali Unię Polsko-Litewską, której celem jest doprowadzenie do uchylenia niekorzystnej ich zdaniem decyzji o wstrzymaniu ruchu pustych tirów przez Ogrodniki.
  - Czujemy się oszukani przez stronę polską - twierdzą mieszkańcy położonych po litewskiej stronie granicy litewskich Łoździej. - Decyzję podjęto bez konsultacji z władzami regionu, samorządami, wreszcie bez uprzedzenia nas, ludzi żyjących z obsługi podróżnych przekraczających granicę w Ogrodnikach i inwestujących pośrednio w poprawę infrastruktury tegoż przejścia.
  Jego zamknięcie dla tirów to koniec wielu naszych firm, konieczność zwolnienia co najmniej stu pracowników. Miała być Europa bez granicznych szlabanów, ze swobodnym przepływem ludzi, towaru i kapitału.A co nam zafundowano? Odbudowę poradzieckiej systiemy?
  Pisma protestacyjne podpisane przez przewodniczących Unii z Ogrodnik i Łoździej trafiły na biurka premiera i prezydenta Litwy, a także Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa posła PiS i wiceministra edukacji Jarosława Zielińskiego. Odpowiedzi na razie nie ma.
  - Nasza cierpliwość się kończy - mówi Romuald Budowicz, przewodniczący Unii ze strony polskiej. - Na Litwie coraz głośniej mówi się, że jeżeli tiry nie mogą jechać przez Ogrodniki, to nie powinny też przekraczać granicy w Budzisku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama