Wszystko albo nic

  Wszystko albo nic

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Protesty przeciwko zamknięciu przejścia drogowego w Ogrodnikach dla odpraw samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie powyżej 7,5 tony przybierają na sile.
  Oburzeni polscy i litewscy przedsiębiorcy obsługujący to przejście powołali Unię Polsko-Litewską, której celem jest doprowadzenie do uchylenia niekorzystnej ich zdaniem decyzji o wstrzymaniu ruchu pustych tirów przez Ogrodniki.
  - Czujemy się oszukani przez stronę polską - twierdzą mieszkańcy położonych po litewskiej stronie granicy litewskich Łoździej. - Decyzję podjęto bez konsultacji z władzami regionu, samorządami, wreszcie bez uprzedzenia nas, ludzi żyjących z obsługi podróżnych przekraczających granicę w Ogrodnikach i inwestujących pośrednio w poprawę infrastruktury tegoż przejścia.
  Jego zamknięcie dla tirów to koniec wielu naszych firm, konieczność zwolnienia co najmniej stu pracowników. Miała być Europa bez granicznych szlabanów, ze swobodnym przepływem ludzi, towaru i kapitału.A co nam zafundowano? Odbudowę poradzieckiej systiemy?
  Pisma protestacyjne podpisane przez przewodniczących Unii z Ogrodnik i Łoździej trafiły na biurka premiera i prezydenta Litwy, a także Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa posła PiS i wiceministra edukacji Jarosława Zielińskiego. Odpowiedzi na razie nie ma.
  - Nasza cierpliwość się kończy - mówi Romuald Budowicz, przewodniczący Unii ze strony polskiej. - Na Litwie coraz głośniej mówi się, że jeżeli tiry nie mogą jechać przez Ogrodniki, to nie powinny też przekraczać granicy w Budzisku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo