Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Indeks w kieszeni

  Indeks w kieszeni

  Julia Szypulska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Paweł Bogdan skończył zaledwie 16 lat, a maturę z geografii ma już z głowy.
  Może też być spokojny o swoje studia. Czekają na niego indeksy dwóch wyższych uczelni.
  W ubiegły piątek miał swój szczęśliwy dzień. Do I Liceum im. M. Konopnickiej w Suwałkach, którego jest uczniem, przyszły wyniki olimpiady geograficznej. Okazało się, że zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego.
  Czy ten sukces był zaskoczeniem?
  - Trochę tak - mówi. - Wyników nie byłem pewien do ostatniej chwili. Oczywiście, dużo pracowałem, ale nie sądziłem, że będę miał aż tyle szczęścia.
  Ale zdaniem Krzysztofa Resz-czyńskiego, jego nauczyciela, nie o szczęście tu chodzi.
  - Paweł jest po prostu niezwykle zdolny. Ciężko zapracował na swój sukces - zapewnia. - Ze swojej strony nie zrobiłem aż tak wiele. Pomagałem mu tylko uporządkować wiedzę. Czasem podpowiedziałem, jak ma rozwiązać zadanie.
  Młody olimpijczyk przygotowaniom do konkursu poświęcił wakacje. Zbierał materiały do pracy, którą trzeba było oddać we wrześniu.
  - Przygotowywałem materiał na temat sieci drogowej w gminie Jeleniewo - opowiada. - To moja rodzinna miejscowość. Jeździłem po okolicy rowerem i robiłem zdjęcia.
  Paweł, jako finalista olimpiady, ma już w kieszeni indeksy na dwie uczelnie. Chodzi o Wyższą Szkołę Morską w Gdańsku i Szczecinie. Jednak nie zamierza na tym poprzestać.
  - Chciałbym zdawać na ekonomię i informatykę - wyjawia swoje plany Paweł.
  Tym bardziej nie musi się martwić o maturę z geografii. Ma szóstkę. Ale na lekcje tego przedmiotu będzie chodził, bo lubi.
  - Chociaż niczego nowego pewnie się już nie nauczy - żartuje Krzysztof Reszczyński. - Wiedzę z zakresu programu szkolnego ma przecież w małym paluszku.
  Co na to jego koledzy?
  - Ale ci fajnie - mówili.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama