Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Katarzyna Patalan

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Radni Jedwawbnego zdecydują, czy chcą uzupełniających wyborów na burmistrza, czy też zgodzą się z decyzją premiera Kazimierza Marcinkiewicza i zrezygnują z nich, pozostawiając na stanowisku do jesieni Czesława Jakubowicza, pełniącego obowiązki burmistrza miasta.

  Komunikat o uchyleniu rozporządzenia w sprawie przedterminowych wyborów zaskoczył samorządowców i wyborców.
  - Przecież wszytko było gotowe - mówi Janina, mieszkanka Jedwabnego. - Byłam na spotkaniu wyborczym i wiedziałam na kogo chcę głosować.
  Postanowienie premiera uzasadnione jest nowelizacją do ordynacji wyborczej do samorządów.
  - Nowe przepisy oddają podjęcie tej decyzji radnym, którzy zdecydują czy w ostatnich miesiącach kadencji przeprowadzać wybory, czy pozostawić na stanowisku osobę pełniącą obowiązki burmistrza - tłumaczy Antoni Dołęgowski, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży.
  Radni, którzy przez trzy lata bronili poprzedniego burmistrza przed utratą stanowiska po wyroku skazującym za jazdę po pijanemu, widzieliby go z powrotem w urzędzie. Przewodniczący Rady zwołał sesję w trybie nadzwyczajnym w piątkowe popołudnie.
  Jeżeli radni zdecydują, że chcą wyborów to muszą się one odbyć do 23 kwietnia. Krzysztof Moenke, Marek Zabielski i Michał Chajewski dotychczasowi kandydaci na fotel burmistrza będą musieli ponownie zgłosić swoje kandydatury.
  - Nawet, gdy będą ci sami kandydaci, trzeba wydrukować nowe karty do głosowania - tłumaczy Ewa Dobrzycka z łomżyńskiej delegatury Biura Wyborczego. Na starych widnieje data 5 marca.
  Przeprowadzenie wyborów uzupełniających kosztuje ok. 11 tys. zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama