KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Obwodnica utknęła w tunelu

  Obwodnica utknęła w tunelu

  (agak)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Budowę tunelu 16 metrów pod doliną rzeki Rospudy zaproponował minister środowiska Jan Szyszko.
  Jednocześnie zaakceptował przebieg obwodnicy Augustowa zaproponowany w planie zagospodarowania przestrzennego.
  W czwartek minister miał podjąć ostateczną decyzję w sprawie budowy obwodnicy Augustowa. Tymczasem przedstawił nowe rozwiązanie jej przejścia przez dolinę Rospudy. Jego zdaniem ta propozycja pogodzi skłóconych drogowców i ekologów. Tyle, że jest dziesięć razy droższa od rozwiązania planowanego do tej pory.
  Obwodnica Augustowa ma mieć 17 km długości.
  Niewielka część tej trasy przebiega przez chronioną dolinę rzeki Rospudy. Do tej pory Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała tam budowę 9-metrowej estakady. Miała ona umożliwić swobodną migrację zwierząt, a także jak największą ochronę unikalnych gatunków roślin. Koszt estakady obliczono na 50 mln zł, a całej obwodnicy, przy zastosowaniu tego rozwiązania - na 250 mln zł. Tymczasem sam tunel na dwie jezdnie o długości 1,2 km będzie kosztować 500 mln zł, co podniesie koszt całej obwodnicy do 700 mln zł!
  - Teraz w ciągu dwóch tygodni musimy przygotować oddziaływanie tunelu na środowisko. Po złożeniu tych dokumentów minister podejmie decyzję w sprawie obwodnicy - mówi Tadeusz Top-czewski, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddziału w Białymstoku.
  - Trzeba chodzić po ziemi - tak skomentował pomysł ministra Leszek Cieślik, burmistrz Augustowa. - Jest to na razie pomysł czysto wirtualny i nie sądzę, aby inwestor został zobowiązany do budowy tego tunelu.
  Minister środowiska zapowiedział, że pomoże drogowcom zdobyć środki unijne na budowę tunelu pod Rospudą.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo