Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Alpha, beta, gama... alfabet oszustwa

  Alpha, beta, gama... alfabet oszustwa

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Nie płacili pracownikom, kontrahentom, bankom, o swoje upomina się też ZUS. Są młodzi, około trzydziestki, energiczni - właściciele spółki "Alpha pro", powiązani kapitałowo z kilkoma innymi ostrołęckimi firmami.
  Alpha, beta, gama... alfabet oszustwa
  Ich podstawowa działalność to wydawanie książek, dotyczących finansów, pisma poświęconego Unii Europejskiej oraz organizacja szkoleń. Spółki charakteryzuje duża dynamika działania i... przemieszczania się. Oddziały w całej Polsce, nabór pracowników w każdym dużym mieście. Firmy zmieniają nazwy, telefony, adresy i przestają regulować swoje zobowiązania.
  Kilka miesięcy temu "Alpha pro" przeprowadziła się do efektownego, przeszklonego biurowca w Wojciechowicach. Ostrołęcka firma zatrudniała ponad 20 osób. I również od kilku miesięcy nie płaciła obowiązkowych świadczeń za swoich pracowników i zalegała z wypłatą pensji.
  W Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce rośnie liczba oraz grubość teczek, dotyczących "Alphy pro".
  - Szkody, jakie wyrządziła "Alpha pro", szacujemy na podstawie prowadzonych przez nas spraw na ok. 550 tys. zł - powiedział nam prokurator prowadzący śledztwo.

  O tym komu nie zapłaciła ostrołęcka firma, jak komunikują się ze sobą byli pracownicy Alphy i kilku innych powiązanych z nią firm oraz o działaniach prokuratury dotyczących także i innych spółek - tylko w papierowym wydaniu wtorkowej Gazety Współczesnej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama