Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Centrum bez szóstki

  Centrum bez szóstki

  NIKI

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  EŁK. Od 14 marca jedna z najbardziej obleganych linii autobusowych nr 6 zmieni swoją trasę - ominie centrum Ełku. Już szykuje się fala protestów mieszkańców miasta. Michał Rubczewski, dyrektor MZK, twierdzi, że nie popiera zmiany trasy "6-tki".
  - Przecież linia nr 6 obok linii nr 8 to najbardziej zatłoczone połączenia. Najwięcej osób wsiada lub wysiada właśnie na przystankach, którymi od marca już "szóstka" nie będzie jeździć - mówi jedna z ełczanek, która zaczęła zbierać podpisy pod protestem w związku z planowaną zmianą trasy najpopularniejszego autobusu. - Już teraz jest ogromny problem z dojazdem z os. Jeziorna do centrum. Pozostaną nam taksówki. Tylko kogo na nie stać? - pyta ełczanka.
  MZK: to nie nasz pomysł
  Zmiany mają wejść już za kilka dni, od 14 marca. Osoby, które podpisały się pod protestem mają nadzieję, że MZK wycofa się z pomysłu.
  Zdaniem protestujących, młodzież uczęszczająca do liceum przy ul. Piłsudskiego będzie miała utrudniony dojazd do szkoły.
  Zmiana trasy autobusu nr 6 poważnie ograniczy możliwość dojazdu z os. Jeziorna na ul. Mickiewicza, w pobliżu której znajduje się Urząd Miasta, Starostwo, Ośrodek Zdrowia oraz LO - czytamy w proteście.
  Michał Rubczewski, dyrektor MZK: - To nie jest mój pomysł. To decyzja Urzędu Miasta. Ja tylko jestem jej wykonawcą. Po wejściu w życie tej zmiany spodziewam się protestów. Bo to jedna z ważniejszych linii. Dojazd do centrum może być utrudniony.
  Zdaniem M. Rubczewskiego, będzie problem z wykonaniem zatok postojowych na nowej trasie "szóstki".
  - Na ul. Kościuszki widzę tylko jedno miejsce: przy szpitalu wojskowym, gdzie można postawić przystanek - dodaje M. Rubczewski.
  Szpitalna linia
  Andrzej Semeńczuk, naczelnik wydziału mienia komunalnego Urzędu Miasta twierdzi, że zmiany były konieczne.
  - Główny powód to brak jakiegokolwiek połączenia autobusowego ze szpitalem wojskowym. Teraz "szóstką" będzie można podjechać pod sam szpital - mówi naczelnik.
  Zdaniem A. Semeńczuka utworzenia linii MZK przy placówce wojskowej dopominali się radni.
  - Nie rozumiem protestów, przecież chodzi o zmianę dwóch przystanków. Poza tym proszę zobaczyć ile linii jeździ do szpitala miejskiego. Tymczasem do wojskowego żadna - mówi A. Semeń-czuk. Dodaje, że prawdopodobnie docelowo przy szpitalu zostanie utworzona nowa linia, wtedy "szóstka" wróci na swój szlak: - Na razie nie mamy na to środków - mówi A. Semeńczuk.
  Okazuje się, że głównym inicjatorem zmian jest Idzi Podwojski, radny miejski.
  - Wnioskowałem o utworzenie linii przy szpitalu już od dawna. Pracuje w nim 300 osób, nie liczę pacjentów, którzy muszą do niego dotrzeć. Najbliższy przystanek był dotychczas aż przy dworcu. A do szpitala jadą przecież chorzy ludzie - uzasadnia I. Podwojski.
  Podwojski twierdzi, że jedynie zasygnalizował problem, ale nie wnioskował o zmianę trasy "6-stki".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama