Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zabił, bo wypił

  Zabił, bo wypił

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Sąd Okręgowy w Suwałkach uwzględnił zażalenie sejneńskiej prokuratury i aresztował na trzy miesiące 26-letniego Emiliana M.
  Jest on podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginął pasażer auta, 25-letni Grzegorz G. Sprawca był pijany.
  Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło, jak informowaliśmy, 30 stycznia, ok. 22.30 w Karolinie, gm. Giby. Rozpędzony volkswagen golf na zakręcie wypadł z szosy i uderzył w przydrożne drzewo.
  Emilian M., który siedział za kierownicą auta, o własnych siłach zdołał wydostać się z wraku. Towarzyszącego mu Grzegorza G. musieli wydobywać strażacy, korzystający ze specjalistycznego sprzętu.
  Mężczyzna był nieprzytomny. Trafił do szpitala. Stwierdzono u niego m.in. uraz mózgu i złamanie kości czaszki. Zmarł kilka dni później.
  Chociaż policjanci od początku podejrzewali, że Emilian M. był pijany, na co wskazywało jego zachowanie, rozstrzygająca była analiza pobranej krwi, przeprowadzona przez laboratorium krymi-nalistyczne w Olsztynie. Wynik - 1,7 prom. alkoholu.
  - Wypiłem tylko dwa piwa - próbował tłumaczyć się drogowy pirat.
  Prokuratura od początku wnioskowała o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd uznał, że wystarczą łagodniejsze środki zapo-biegawcze. Skończyło się na 3 tysiącach zł poręczenia majątkowego i zakazie opuszczania kraju.
  Prokuratura Rejonowa w Sejnach odwołała się do Sądu Okręgowego w Suwałkach, który okazał się bardziej rygorystyczny. Sprawca wypadku spędzi w celi najbliższe trzy miesiące. Później grozi mu do dwunastu lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama