Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Architekci mówią "nie" blokowisku

  Architekci mówią "nie" blokowisku

  NIKI

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  EŁK. Komisja urbanistyczna skrytykowała projekt ełckiego biznesmena budowy przy samym jeziorze osiedla mieszkalnego. Inwestycja podzieliła radnych. - Stałoby się wielkie nieszczęście, gdyby pobudować tam blokowisko. Byłoby to niezgodne z kierunkiem rozwoju miasta - mówi Jan Sadowski architekt, który przewodniczył komisji urbanistycznej.
  Radni poprosili o opinię ekspertów od urbanistyki zanim podejmą decyzję, czy zmieniać plan zagospodarowania nad jeziorem - o co wnioskuje ełcki biznesmen Mieczysław Wasilewski - czy też trzymać się pierwotnego przeznaczenia tego ternu, czyli turystyczno-rekreacyjnego.
  - Nie powinny powstać tam żadne bloki. To miejsce predystynowane jest do inwestycji turystycznych - mówi J. Sadowski.
  Zdaniem komisji urbanistycznej, zmiana planu zagospodarowania zburzyłaby charakter tej części miasta.
  Urbaniści jednoznacznie wypowiedzieli się, że zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, o który wnioskował biznesmen, nie jest zgodna ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania prze-_strzennego Ełku.
  Aby powstały w tym miejscu bloki trzeba zmienić studium uwarunkowań.
  - Radni oczywiście mogliby podjąć decyzję o przystąpieniu do zmiany studium. Jednak to kosztowna i długotrwała procedura - dodaje J. Sadowski. Twierdzi, że jeśli radni tak zdecydują, wykażą się brakiem wyobraźni.
  - Takie miasta jak Giżycko czy Orzysz rezerwują teren przy jeziorze pod turystykę. A my najatrakcyjniejsze działki zabudowalibyśmy blokami - mówi architekt.
  Krzysztof Wiloch, wiceprezydent miasta twierdzi, że nie zdążył zapoznać się jeszcze z opinią komisji urbanistycznej.
  - Bez względu na to, jakie mają zdanie eksperci, ich opinia nie jest wiążąca. Ostateczna decyzja należy do radnych - mówi wiceprezydent. Nie ukrywa, że jest przychylny inwestycji M. Wasilewskiego.
  - Oczywiście wolałbym, aby powstał tam hotel. Skoro jednak nikt nie chce go pobudować, to lepsze są bloki niż stojąca tam obecnie rudera, która straszy od kilkudziesięciu lat - dodaje wicepre-_zydent.
  Sprawa ma mieć swój finał na marcowej sesji Rady Miasta w Ełku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama