Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Ma pieniądze, ale żyje w nędzy

  Ma pieniądze, ale żyje w nędzy

  (hel)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jestem skazana na głodową śmierć - żali się Krystyna Jasińska.
  - Nie mam ani grosza na chleb. - Ta pani ma lokatę - broni się Henryk Krzesicki, wicedyrektor MOPS-u. - Nie możemy wspierać takich osób.
  Krystyna Jasińska mieszka w starym, rozwalającym się domu. Od kilkunastu lat prowadzi spór z suwalskimi władzami. Część posesji kobiety została wywłaszczona na potrzeby nowo budowanej ulicy Grunwaldzkiej.
  - Chcieliśmy wykupić ziemię - mówi Andrzej Kordowski, naczelnik wydziału geodezji suwalskiego ratusza. - Proponowaliśmy też zamianę gruntu, nową posesję, mieszkanie w bloku. Wszystkie nasze oferty były odrzucane.
  Kobieta zgadzała się na transakcję pod warunkiem, że za 19-arową działkę otrzyma 300 tysięcy zł i drugie tyle za szkody moralne.
  Samorząd oszacował wartość gruntów na niespełna 80 tys. zł.
  - Takie były wówczas ceny ziemi - dodaje Kordowski. - Właścicielka nie chciała odebrać pieniędzy, więc złożyliśmy je w sądowym depozycie.
  Jasińskiej przypada połowa tej kwoty, reszta - jej siostrze.
  - To są fikcyjne, papierowe pieniądze - uważa kobieta. - Nigdy ich nie wezmę. Zmarnowali mój dorobek życia, teraz nie mam na chleb. Od czterech lat występuję do MOPS-u o zasiłek, a ten wszystkie moje prośby odrzuca.
  - Przepisy zabraniają nam pomagać tej pani, bo ma pieniądze na lokacie - tłumaczy Krzesicki. - W każdej chwili może je pobrać i zacząć normalnie żyć.
  Urzędnicy dodają, że będą mogli wspierać Jasińską dopiero za pięć lat, bo wówczas - zgodnie z prawem - pieniądze w depozycie przepadną.
  Argumenty te trafiają w próżnię. Jasińska napisała skargę na Krzesickiego do prezydenta miasta. "Warunki w jakich żyję graniczą z niewolnictwem..." - uważa prosząc o pomoc.

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama