Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zdaniem fachowca

  Zdaniem fachowca

  not. BK

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zdaniem fachowca

  ©B.Klem

  Roman Jarmoc, Świat Glazury w Białymstoku:
  Zdaniem fachowca

  ©B.Klem

  Polacy dekorują swoje łazienki ładnie. Jest to pewnie odreagowanie czasów, kiedy po wystaniu w kolejkach brało się to, co było. A było niewiele. Takie zdanie mają też o nas Hiszpanie, Włosi, czyli czołowi producenci ceramiki w Europie. Zachód uważa, że łazienka powinna być czysta i funkcjonalna, my dodajemy do tego: "i piękna".
  Prowadzimy salon z ceramiką od 10 lat, więc jak na dłoni mamy obraz zmian, jakie zachodzą w tej dziedzinie wykończania wnętrz.
  Od dwóch lat na rynku płytek utrzymuje się tendencja zwrotu ku naturze. Stąd najczęściej wybierane są obecnie płytki o strukturze imitującej drewno. Bardzo popularne są wzory desek, szczególnie imitacje starych desek, struktury bambusowe lub imitacje płócien. Z elementów do dekoracji najchętniej wybierane są te z wzorami ziół, liści czy elementami krzewów, polnych kamieni, metalu, szkła.
  Zauważamy, że klienci kupują płytki matowe lub półmatowe - jeśli chodzi o glazury. Na podłogę zaś wybiera się gresy szkliwione. Panuje moda na ciepłe, pastelowe kolory. Sięgamy po płytki w jednym kolorze. Swoistą nowością są dekoracje szklane lub z płytek szkliwionych, nadających im trójwymiar. W dekoracjach dominuje minimalizm, choć dziś jest znacznie więcej dekoracji do wyboru. W tym roku - podobnie jak obecnie - nadal modne będą duże formaty płytek i mozaiki, jako elementy uzupełniające, do obudowy półokrągłych płaszczyzn np. wanien, brodzików.
  Przedział cenowy płytek jest bardzo duży. Najtańsze polskie płytki można kupić już za 30 zł/mkw. Płytki w małych rozmiarach 25x30 cm można nabyć już za 40-50 zł/mkw, ceny większych 30x60 cm zaczynają się od 60 zł/mkw. Płytki rektyfikowane, układane w tzw. systemie bezspoinowym kosztują 90-170 zł zł/mkw.
  Podobnie jak wszystkie salony polecamy usługi architektów, którzy pomogą klientom zaplanować wygląd wnętrz i dobrać odpowiednią ceramikę oraz sprawdzonych glazurników.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama