Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wójt siebie chwali

  Wójt siebie chwali

  (zmo)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Wójt Krypna rozpoczął już swoją kampanię wyborczą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Andrzej Zdanowicz nie pisał o tym, czego dokonał i co zamierza zrobić w przyszłej kadencji w miesięczniku społeczno-kulturalnym "Krypniańskie wieści" wydawanym za samorządowe pieniądze. Wójt nie widzi w tym żadnego nadużycia. Jego konkurent zamierza oddać sprawę do sądu.
  Marek Stankiewicz z Krypna zwrócił uwagę na artykuł w "Wieściach", bo nie spodobały mu się sformułowania wójta "zrobiłem, budowałem, remontowałem, kupiłem". Opinia Stankiewicza o poczynaniach wójta nie jest bynajmniej bezstronna, bowiem przegrał on ostatnie wybory z Andrzejem Zdanowiczem i zamierza ponownie ubiegać się o wójtowski fotel. Tym niemniej krypnianin sądzi, że jego konkurent wykorzystuje swoją pozycję w gminie i dopuścił się złamania prawa.
  - Na ośmiu stronach przeznaczonych dla samorządu wójt rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Zawłaszczył sukcesy samorządu, chwali sam siebie i wylicza co zrobi w gminie, jeśli zostanie wybrany na następną kadencję. Jest to zwykła propagandówka za nasze pieniądze - mówił Stankiewicz.
  Konkurent Andrzeja Zdanowicza oskarża wójta o złamanie ordynacji wyborczej. Cytuje art. 65 p. 1 ustawy o ordynacji wyborczej do rad różnych szczebli, który mówi, że: "kampania wyborcza rozpoczyna się z dniem ogłoszenia rozporządzenia Premiera RP o zarządzeniu wyborów".
  Póki co wiadomo tylko, że wybory samorządowe odbędą się jesienią, zaś premier nie wydał jeszcze odpowiednich rozporządzeń.
  - Wójt stawia się zatem ponad prawem - mówił konkurent Zdanowicza. - Niedopuszczalne są też próby dyskredytacji przeciwników na łamach samorządowej gazety. Jestem dotknięty krytyką moich zapytań kierowanych do wójta, który swoją kampanię powinien prowadzić za własne pieniądze, na swoich ulotkach i we właściwym czasie - dodał Stankiewicz.
  Wójt Andrzej Zdanowicz dostaje na rękę 4650 zł miesięcznie (6900 zł brutto). Dowiedzieliśmy się, że kolportaż "Wieści" odbywa się pod kościołem i choć nigdzie nie znaleźliśmy ceny miesięcznika, to pobiera się za niego dwuzłotową opłatę.
  Pismo ukazuje się w nakładzie od 200 do 500 egzemplarzy.
  - Sprzedaż nie pokrywa kosztów. Wydawcą jest urząd gminy - wyjaśniła Barbara Pac, redaktor naczelny "Wieści".
  Wójt Zdanowicz nie widzi nic niestosownego w publikacji.
  - Podsumowałem tylko swoją kadencję i odpowiadam na pytania stawiane przez Stankiewicza. W "Wieściach" były już wywiady z radnymi i sołtysami o ich dokonaniach. Te artykuły nie spowodowały żadnej interwencji u ich konkurentów. Stankiewicz zaś już wcześniej rozpoczął swoją własną kampanię - powiedział nam Andrzej Zdanowicz.
  Tym niemniej Marek Rybnik z podlaskiej delegatury PKW sądzi, że wójt Krypna podjął wyborcze działania przedwcześnie.
  - Dopuszcza się kampanię z chwilą ogłoszenia zarządzenia premiera RP i po ukonstytuowaniu się komitetów wyborczych zgłoszonych kandydatów. Chodzi o jawność finansów, bowiem komitety muszą rozliczyć się z kosztów kampanii - powiedział Rybnik.
  Publikacja w "Wieściach" może być podstawą do wyborczego protestu konkurentów wójta Krypna.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama