232 grzechy mafii

  232 grzechy mafii

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Współczesna

  232 grzechy mafii
  Przed ostrołęckim Sądem Okręgowym rozpoczął się wczoraj proces przywódcy gangu wyszkowskiego Sławomira O. "Uchala" i 15 innych gangsterów.
  232 grzechy mafii
  Przestępcza działalność grupy sięgała daleko poza Wyszków - współpracowali z nią także ostrołęccy gangsterzy. Liczący kilkadziesiąt stron akt oskarżenia zawiera w sumie 232 zarzuty. Najbardziej powszechnym przestępczym procederem "Wyszkowa" było wymuszanie haraczy. 105 osób występuje w rozpoczętym procesie jako pokrzywdzeni - głównie kupcy i przedsiębiorcy z Wyszkowa. Ale mafiosi mieli także m.in. podkładać bomby, korumpować policjantów i pobić prokuratora rejonowego.
  Więcej o tej sprawie, a także:

  - Dość tego haraczu!- mamy dobrą wiadomość: już niedługo powinna zniknąć opłata za wypłatę pieniędzy ze swojego konta. Pobieranie opłat jednocześnie za prowadzenie konta osobistego i wypłatę pieniędzy w okienku bankowym jest niezgodne z prawem - stwierdził Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
  - Telezawiedzeni - nie będzie w Ostrołęce oddziału największej w Polsce firmy telemarketingowej. Dlaczego?
  - Kolbus zostaje? - prokurator okręgowy w Ostrołęce nie został odwołany - zapewniono nas w ostrołęckiej prokuraturze i prokuraturze apelacyjnej.

  tylko w papierowym wydaniu wtorkowej Gazety Współczesnej

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo