Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Siostrzyczki! Nie wyjeżdżajcie!

  Siostrzyczki! Nie wyjeżdżajcie!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  52 nowe pielęgniarki z Ostrołęki muszą podjąć trudną decyzję: zostać w mieście, czy z dyplomem warszawskiej Akademii Medycznej w ręku wyjechać z kraju i zarabiać zdecydowanie więcej. Na emigrację już zdecydowało się kilka z nich.
  Siostrzyczki! Nie wyjeżdżajcie!
  - Wybierając tę szkołę i ten zawód każda z nas wiedziała, że czeka ją ciężka praca i niestety bardzo nędzne zarobki w Polsce - tłumaczy Agnieszka Sadlak, studentka ostatniego roku wydziału pielęgniarstwa AM w Warszawie.
  Jednak w ciągu trzech lat, odkąd rozpoczęły naukę, pojawiły się nowe możliwości. Jedną z nich jest wyjazd z Polski i praca za większe pieniądze. W grupie ponad 50 studentek pielęgniarstwa, które w czerwcu otrzymają dyplomy, już jest kilka, które od razu chcą wyjechać z Polski. Taką ewentualność bierze pod uwagę m.in. Beata Chełchowska.
  - Mam możliwość wyjazdu do pracy w wyuczonym zawodzie zaraz po dyplomie - mówi Beata. - A wiem, że to się opłaca. Jako pielęgniarka za granicą pracuje moja mama. Jednak najpierw spróbuję dokończyć magisterkę.
  Tymczasem w Ostrołęce czeka na pielęgniarki praca. Niestety, za... - więcej tylko w papierowym wydaniu środowej Gazety Współczesnej..

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama