Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Za drogie kasy

  Julia Szypulska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Od 1 kwietnia nie będzie można kupować biletów w autobusach komunikacji miejskiej.
  To rozwiązanie może być sporym utrudnieniem dla podróżnych.
  Dotychczas, choć drożej, bo w cenie 2.20 i 1.10, można je było nabyć u kierowcy. Najczęściej tylko na przystankach końcowych. Było to wygodne dla mieszkańców podsuwalskich miejscowości, gdzie bilety trudno dostać. Z tej możliwości korzystali też, szczególnie w niedzielne popołudnia, suwalczanie. Skąd te zmiany?
  - Musielibyśmy zamontować kasy fiskalne - tłumaczy Mieczysław Śliwiński, kierownik Zakładu Komunikacji Miejskiej. - Jak wiadomo, są bardzo drogie i nie stać nas na nie.
  Kilka dni temu rozpoczęła się akcja informacyjna. Pojawiły się pierwsze ogłoszenia w autobusach. - Już wkrótce będziemy je wywieszać na przystankach, a potem na terenie gminy - informuje Śliwiński.
  Zapewnia też, że mieszkańcy podsuwalskich miejscowości nie powinni mieć kłopotów z zakupem biletów.
  - Sprzedaż biletów prowadzą niektóre sklepy - mówi. - Przy odbiorze informujemy właścicieli o zmianach i o konieczności zamieszczania ogłoszeń w widocznym miejscu.
  Okolicznych wsi jest sporo. Są to między innymi Krzywe, Poddubówek czy Szwajcaria. Mieszkańcy tej pierwszej w bilety muszą zaopatrywać się w Suwałkach.
  - Autobusami jeżdżą głównie moje dzieci - mówi kobieta z Krzywego. - Kierowca i tak rzadko kiedy miał bilety do sprzedania. Teraz trzeba będzie pamiętać, żeby kupić na zapas w mieście.
  Podobnie będą musieli robić mieszkańcy Poddubówka.
  - Niestety, w naszej miejscowości nie można zdobyć biletów - mówi Dorota Pietrewicz. - Jeśli akurat miał je kierowca, kupowałam u niego.
  Kobieta o planowanych zmianach nic nie wiedziała. Pozostaje mieć nadzieję, że akcja informacyjna będzie skuteczna. Jeśli nie, mieszkańcy będą wsiadać do autobusów pewni, że w czasie jazdy zaopatrzą się w bilet. A w razie kontroli, zapłacą karę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama