Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  (jez)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  "Kapelusze" Hanki Bielickiej ozdobią centrum Łomży. Radni miejscy zadecydowali wczoraj, że imię zmarłej 9 marca artystki, najbardziej znanej łomżynianki, otrzymają dwa ronda w pobliżu Teatru Lalki i Aktora.
  - Zwrócę się do łomżyńskiego środowiska plastyków, aby zaprojektowali te ronda jako kwieciste kapelusze Pani Hani - rekomendował samorządowi projekt prezydent Jerzy Brzeziński. - By były wizytówką naszego miasta, a my z Łomży, byśmy na zawsze zapamiętali Panią Hankę Bielicką niosącą światu radość i piękno, Łomży sławę, a łomżyniakom dumę.
  Tego punktu nie było w przygotowanym wcześniej porządku obrad, ale radni nie mieli żadnych wątpliwości, że należy go wprowadzić na wniosek prezydenta.
  - Niepodważalne zasługi Hanki Bielickiej dla naszego miasta zobowiązują do jej godnego upamiętnienia - mówił Jerzy Brzeziński. - Myśl nadania jej imienia nowym rondom przy Teatrze Lalki i Aktora konsultowałem w środowisku Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz indywidualnie z wieloma osobami.
  Prezydent przytoczył także fragment autoryzowanego przez gwiazdę estrady biogramu, który nie został jeszcze opublikowany: "Zawsze byłam dziewczyną z Łomży, która prze do przodu. Nigdy nie zapominam, że pochodzę z małego miasta. Szczycę się tym, bo tam rosną najmocniejsi ludzie".
  W tej sytuacji głosowanie radnych było tylko formalnością. Ich uchwała zacznie obowiązywać w dwa tygodnie po ukazaniu się w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. A wiosną "kapelusze" zakwitną.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama