(jez)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  "Kapelusze" Hanki Bielickiej ozdobią centrum Łomży. Radni miejscy zadecydowali wczoraj, że imię zmarłej 9 marca artystki, najbardziej znanej łomżynianki, otrzymają dwa ronda w pobliżu Teatru Lalki i Aktora.
  - Zwrócę się do łomżyńskiego środowiska plastyków, aby zaprojektowali te ronda jako kwieciste kapelusze Pani Hani - rekomendował samorządowi projekt prezydent Jerzy Brzeziński. - By były wizytówką naszego miasta, a my z Łomży, byśmy na zawsze zapamiętali Panią Hankę Bielicką niosącą światu radość i piękno, Łomży sławę, a łomżyniakom dumę.
  Tego punktu nie było w przygotowanym wcześniej porządku obrad, ale radni nie mieli żadnych wątpliwości, że należy go wprowadzić na wniosek prezydenta.
  - Niepodważalne zasługi Hanki Bielickiej dla naszego miasta zobowiązują do jej godnego upamiętnienia - mówił Jerzy Brzeziński. - Myśl nadania jej imienia nowym rondom przy Teatrze Lalki i Aktora konsultowałem w środowisku Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz indywidualnie z wieloma osobami.
  Prezydent przytoczył także fragment autoryzowanego przez gwiazdę estrady biogramu, który nie został jeszcze opublikowany: "Zawsze byłam dziewczyną z Łomży, która prze do przodu. Nigdy nie zapominam, że pochodzę z małego miasta. Szczycę się tym, bo tam rosną najmocniejsi ludzie".
  W tej sytuacji głosowanie radnych było tylko formalnością. Ich uchwała zacznie obowiązywać w dwa tygodnie po ukazaniu się w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. A wiosną "kapelusze" zakwitną.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo