Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Podlasie marką stoi

  Podlasie marką stoi

  (koci)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Na szeroką promocję swoich produktów, nie tylko w kraju, ale i za granicą mogą liczyć laureaci konkursu Podlaska Marka Roku, organizowanego przez Podlaski Urząd Marszałkowski. W trzech kategoriach: Pomysł, Miejsce, Smak wyróżnione zostaną produkty nieprzeciętne. Wczoraj poznaliśmy ścisłych finalistów, a już w najbliższą sobotę ogłoszeni zwycięzcy.

  Konkurs Podlaska Marka Roku organizowany jest po raz drugi. Jak podkreślał wczoraj Janusz Krzyżewski, marszałek województwa podlaskiego, konkurs zaczyna się rozkręcać. W tym roku wpłynęło bowiem 131 zgłoszeń. Najwięcej, bo aż 55 w kategorii Smak. Do ścisłego finału przeszło po pięć "produktów" w każdej kategorii. Jak zapewnia Janusz Krzyżewski, laureaci będą mieli możliwość promocji swoich produktów m.in. na imprezach organizowanych przez Podlaski Urząd Marszałkowski m.in. w Warszawie, Wilnie, Brukseli.
  Potwierdzają to laureaci z ubiegłego roku. Ser koryciński produkowany przez Krystynę Łukaszuk z Gorszczyzny, w minionym roku zdobył tytuł Podlaskiej Marki Roku w kategorii Smak.
  - To była bardzo dobra promocja dla sera korycińskiego, który produkuję nie tylko ja, ale i wiele innych gospodyń w okolicy - mówi Krystyna Łukaszuk. - Przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego zabierali produkowany przeze mnie ser na różnego typu imprezy na terenie całego kraju.
  Jak podkreśla pani Krystyna, stał się "rozpoznawalny" i w efekcie przybyło gospodyń produkujących ser koryciński.

  Oto finaliści konkursu Podlaska Marka Roku 2005:
  - Kategoria Smak:
  chleb żarnowy zgłoszony przez Gospodarstwo Agroturystyczne Młynareczka w Malawiczach Górnych, Kakory Pogorzelskie z soczewką zgłoszone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Pogorzelcu, Kołduny Tatarskie zgłoszone przez Dżannetę Bogdanowicz, Masło Ekstra zgłoszone przez Spółdzielnię Mleczarską Rospuda w Filipowie, Nalewka biebrznięta zgłoszona przez Halinę Pezowicz.
  - Kategoria Pomysł:
  Trzeźwa 18-stka zgłoszona przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hajnówce, koncentrat ENERGO dla krów mlecznych zgłoszony przez Unipasz Siemiatycze, seria ciągników rolniczych zgłoszonych przez Pronar sp. z o.o, Silvarium ogród leśny Puszczy Knyszyńskiej zgłoszony przez Nadleśnictwo Krynki, Na Podlasie po zdrowie - Ośrodek wczasowo-rehabilitacyjny Sosenka.
  - Kategoria Miejsce:
  Klasztor nad Wigrami, Ośrodek Maniac Gym w Białymstoku, Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, Twierdza Osowiec, Wigierski Park Narodowy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama