Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Otwórzcie Ogrodniki

  Otwórzcie Ogrodniki

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Nie tylko o budowie mostu energetycznego Alytus-Ełk i magistrali kolejowej Via Baltica Wilno-Warszawa, ale i o problemach na przejściu w Ogrodnikach rozmawiali w Wilnie prezydenci oraz przedstawiciele rządów Polski i Litwy.
  Przedsiębiorcy z Łoździej, zrzeszeni w Unii Polsko-Litewskiego Komitetu Społecznego Rozwoju Gospodarczego, wicepremierowi Ludwikowi Dornowi wręczyli petycję w sprawie ponownego otwarcia przejścia w Ogrodnikach dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 ton.
  Przypomnijmy, że ruch pustych ciężarówek przez to przejście wstrzymano 15 lutego br., po protestach mieszkańców Sejn i Krasnopola.
  Przedsiębiorców z UPLKS wspierają litewski rząd i władze samorządowe rejonu Łoździeje.
  - Zamknięcie przejścia dla tirów, to likwidacja prawie 100 miejsc pracy tylko po stronie litewskiej - argumentują władze Łoździej. - Usiądźmy do stołu, odrzućmy emocje i poszukajmy kompromisowego rozwiązania. Takim może być przywrócenie odpraw do czasu wejścia układu z Schengen.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama