Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Lokatorzy boją się spłaty długów

  Lokatorzy boją się spłaty długów

  (jsz)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Mieszkańcy zadłużonej spółdzielni w Przebrodzie k. Suwałk boją się ogłoszenia upadłości.
  Jeszcze w tym tygodniu ma się odbyć spotkanie z radcą prawnym.
  Zdaniem władz spółdzielni, to jedyny ratunek dla wspólnoty, której dług wynosi około 170 tys. złotych. Sprzedaż majątku pozwoliłaby na jego spłatę. Jednak tego rozwiązania nie chcą zaakceptować lokatorzy.
  - Problem w tym, że jesteśmy niedoinformowani - uważa Beata Durtan, mieszkanka jednego z bloków. - Najpierw nas straszono upadłością i tym, że syndyk nam wywinduje czynsze. A teraz okazuje się, że tak nie jest i że to jedyna możliwość wyjścia z długów.
  Problemy finansowe spółdzielni wyszły na jaw pod koniec lutego. Zabrakło pieniędzy na opał. W czasie najbardziej siarczystych mrozów mieszkańców pozbawiono ogrzewania i ciepłej wody. Wtedy okazało się, że spółdzielnia jest zadłużona. Prezes, Grzegorz Hutmański proponował podwyżkę czynszów, a złą sytuację wspólnoty tłumaczył wzrostem cen oleju opałowego i niedostatecznymi wpływami z opłat.
  Teraz lokatorzy obawiają się, czy po ogłoszeniu upadłości nie będą musieli sami spłacać zadłużenia spółdzielni.
  - Zwróciliśmy się o pomoc do radcy prawnego - mówi pani Beata. - Chcemy, żeby ta sprawa została nam wyjaśniona. I żebyśmy się w końcu dowiedzieli dokładnie, na jakich zasadach miałaby być ogłoszona upadłość.
  Spotkanie z radcą odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.
  Tymczasem mieszkańcy złożyli doniesienie do prokuratury. Oskarżyli prezesa o narażenie na utratę zdrowia. Policja będzie prowadzić w tej sprawie dochodzenie.
  Na razie w blokach w Przebrodzie jest ciepło.
  - Ale grzeją tylko w nocy - informuje Beata Durtan. - Umówiliśmy się, że wszystkie pieniądze z czynszów będą automatycznie szły na zakup oleju.
  Podobne problemy mieli mieszkańcy bloków w Czerwonce, również zarządzanych przez prezesa Hutmańskiego. Jednak tam lokatorzy zbuntowali się i odwołali go z pełnionej funkcji. Złożyli też doniesienie w prokuraturze. Zaczęli sami ogrzewać mieszkania i wybrali nowego zarządcę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama