Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  (KAP)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Przed posesją jednego z gospodarstw padł kormoran. Gospodarz sam spalił ptaka, bo przez dwa dni nie chciały się nim zająć służby weterynaryjne.
  Redakcję zaalarmowali zaniepokojeni sytuacją mieszkańcy ul. Przytulskiej w Jedwabnem. We wtorek przed bramą jednego z domów znaleźli chorego kormorana.
  - Zawiadomiono nas o tym po godz. 15.00 - relacjonuje asp. sztab. Jan Kozłowski, kierownik komisariatu policji w Jedwabnem. - Na miejsce udał się patrol, który zawiadomił powiatowe służby weterynaryjne, ale te odmówiły przyjazdu. Ptak żył, a oni interweniują tylko przy martwych stworzeniach.
  Patrol spędził przy ptaku pół dnia i... zszedł ze służby. Dogorywającego kormorana nakryto szmatą i tak zostawiono na noc.
  - Mąż nałożył jeszcze skrzynkę, żeby nocą nie dobrały się do niego zwierzęta - mówi właścicielka posesji. - Rano ptak był już martwy.
  Z powodu braku zainteresowania odpowiednich służb, gospodarz posesji przeniósł martwego ptaka za stodołę, polał benzyną i spalił. Nie miał przy tym żadnej odzieży ochronnej.
  - Jest już po kłopocie - ucina żona gospodarza. - Nie chcemy już o tym mówić.
  Zaskakujące, że zupełnie inną wersję zdarzeń przedstawia policja. Zdaniem funkcjonariuszy, martwego ptaka zabrały służby weterynaryjne.
  - Nic nie wiem o żadnym kormoranie - zaprzecza Jan Polkowski, miejscowy lekarz weterynarii.
  - Dostaliśmy tylko zawiadomienie o kormoranie, który chodzi po chodniku w Jedwabnem - mówi z kolei Zygmunt Mieczkowski z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Łomży. - O tym, że padł, nikt nam nie powiedział. Jeżeli gospodarz spalił jego szczątki, to zagrożenia nie ma.
  Mieszkańców Jedwabnego nie uspokajają zapewnienia. Uważają, że skoro w kraju wystąpił wirus ptasiej grypy, każdy padły ptak powinien być przebadany.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama