Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zostać reżyserem

  Zostać reżyserem

  Julia Szypulska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dziewiętnastoletnia Paulina Rosińska uwielbia teatr.
  Pisze scenariusze i gra na scenie. Bierze też udział w konkursach i odnosi sukcesy. Jeśli tylko może, jeździ na spektakle do Warszawy.
  A wszystko zaczęło się od poezji. W wieku 16 lat napisała wiersz "Szuflada". Utwór zgłosiła na Konkurs Jednego Wiersza, organizowany przez suwalskie I LO i zajęła II miejsce. Po ukończeniu gimnazjum została uczennicą tej właśnie szkoły.
  - Na lekcjach polskiego zafascynowałam się teatrem współczesnym - mówi. - Zaczęłam czytać mnóstwo książek na ten temat. Uznałam, że zanim przejdę do praktyki powinnam gruntownie poznać teorię.
  Rok temu Paulina pojechała na Konkurs Młodego Aktora w Augustowie. Osiągnęła tam pełny sukces - pierwsze miejsce i nagrodę publiczności. Ale, co ważniejsze, poznała ludzi, z którymi nawiązała współpracę. Dzięki nim wpadła na pomysł napisania scenariusza sztuki.
  Powstał na kanwie wiersza "Szuflada". Opowiada o problemach współczesnej młodzieży. O trudnej miłości, samotności a nawet anoreksji.
  - Postanowiliśmy go zrealizować - opowiada Paulina. - Z pomysłem zgłosiliśmy się do ROKiS i otrzymaliśmy zgodę.
  Próby trwały przez pół roku. Szczegółowo opracowano scenografię, rekwizyty i muzykę. Premierę zaplanowano na luty. Niestety, odtwórca głównej roli został powołany do wojska.
  - Włożyliśmy w to przedsięwzięcie mnóstwo pracy i energii - wyznaje. - Nie uważam tego czasu za stracony, wiele się nauczyłam. Myślę, że to przedstawienie uda się w końcu zrealizować.
  Scenariusz wysłała również na Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji "Windowisko". Spodobał się i zaproszono ją na warsztaty. Już wkrótce pozna też wyniki Konkursu Dla Młodych Dramaturgów "Szukamy Polskiego Szekspira".
  Paulina zaczytuje się w dramatach Sarah Kane. Zdobyła je w oryginalnej wersji.
  - To mnie zmobilizowało do szlifowania angielskiego - mówi.
  Warsztatu uczy się obserwując pracę najlepszych aktorów. W każdej wolnej chwili jeździ na spektakle do Warszawy. Na scenie liczy się dla niej autentyczność.
  - Ważne jest wykorzystanie swoich naturalnych predyspozycji - tłumaczy.
  Paulina nie traktuje teatru jak hobby. Jest zdecydowana związać z nim swoją przyszłość. Na razie myśli o studiach reżyserskich.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama