Nowa komenda policji. Budowa pochłonie 14 mln zł

Nowa komenda policji. Budowa pochłonie 14 mln zł

kow

Gazeta Współczesna

Aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Gołdap

Gołdap ©A. Zgiet

Siedziba policji w Gołdapi będzie dwa razy większa niż obecna. W starej komendzie policjanci urzędują od 1950 roku. Jednak warunki, które panują obecnie w budynku nie spełniają obowiązujących norm.
Gołdap

Gołdap ©A. Zgiet

Budowa miała rozpocząć się już rok temu, jednak termin przesunął się ze względu na brak środków na ten cel w budżecie państwa.

Kilka dni temu na budowie pojawili się robotnicy. Prace polegają na uporządkowaniu terenu i budowie stanu surowego garaży. Większa część robót wykonana będzie w 2014 i 2015 roku. Za dwa lata budynek powinien być oddany do użytku. W nowej komendzie zwiększy się ilość magazynów oraz powierzchni biurowych. W projekcie przewidziane są także miejsca parkingowe.

Budynek główny będzie miał ponad 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni. To jeden z pięciu obiektów, które powstaną przy ul. Mazurskiej. Znajdą się tam również m.in. kojce dla psów i maszt antenowy.

Plan zakłada, iż w tym roku wybudowane zostaną pomieszczenia garażowe w stanie surowym. Na roboty w tym roku przeznaczone jest ok. 270 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji to ok. 14 mln zł.

Pieniądze w całości pochodzą z budżetu państwa.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze (2)

Wszystkie komentarze (2) forum.wspolczesna.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo