W rozgrywkach CLJ U-19 Jagiellonia z dorobkiem 32 punktów jest w połowie stawki
W rozgrywkach CLJ U-19 Jagiellonia z dorobkiem 32 punktów jest w połowie stawki jagiellonia.pl
Niezwykle emocjonujący był mecz Centralnej Ligi Juniorów U-19 Lech Poznań - Jagiellonia Białystok. W starciu z liderem Żółto-Czerwoni pokazali się z dobrej strony, ale po zaciętej walce przegrali 1:2. Szkoda, bo białostoczanie nie wykorzystali swoich szans, by wywieźć z Wielkopolski nie tylko remis, ale nawet komplet punktów.

- Mecz miał wiele punktów zwrotnych. Od pierwszych minut Lech przeważał, potrzebowaliśmy chwili do adaptacji do warunków. Z każdą kolejną minutą prezentowaliśmy się coraz lepiej. Po straconym golu mieliśmy okazje, przeciwnik otrzymał czerwoną kartkę, wykorzystaliśmy rzut karny na 1:1 - opisuje w klubowych mediach trener Jagiellonii CLJ U-19 Marek Wasiluk.

CLJ U-19. Lech - Jagiellonia 2:1. Stracili zawodnika, a potem gola

Po przerwie Żółto-Czerwoni powinni wyjść na prowadzenie, ale zmarnowali kilka dogodnych sytuacji ku temu, trafiając m.in. dwukrotnie w poprzeczkę. Potem siły się wyrównały, bo po dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartce, z boiska usunięty został Jagiellończyk Oskar Pietuszewski.

- Straciliśmy drugą bramkę, a potem rywal nie wykorzystał rzutu karnego. Mieliśmy jeszcze dwie, trzy niezłe okazje do strzelenia gola, ale nie udało się żadnej z nich wykorzystać - zaznacza Wasiluk. - Musimy uszanować to, że Lech jest z nami w stanie nawet w trudnych okolicznościach zwyciężyć. Ten mecz pod kątem rozwoju był dla nas bardzo cenny - kończy trener Jagiellonii U-19.

WYNIKI 23. KOLEJKI

• Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Tymoteusz Gmur (22), 1:1 - Alan Rybak (45-karny), 2:1 - Szymon Maza (69).
  • Jagiellonia: Tomkiel - Lipiński (83. Pysz), Kruszewski (86. Zabielski), Krasiewicz, Koj (76. Leopold), Stypułkowski, Kozłowski (76. Chilmon), Drygiel (79. Cholewa), Ptasiński (58. Mazurek), Rybak (66. Pawelczyk), Pietuszewski.
  • Arka Gdynia - Warta Poznań 6:0, MKS Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:3, Cracovia Kraków - Korona Kielce 2:1, Odra Opole - Legia Warszawa 1:2, Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 3:3, Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:0, Sandecja Nowy Sącz - Widzew Łódź 3:1.

1. Lech Poznań 23 50 49-26
2. Legia Warszawa 23 45 58-35
3. Zagłębie Lubin 23 41 44-32
4. Górnik Zabrze 22 40 46-34
5. Warta Poznań 22 40 64-44
6. MKS Polonia Warszawa 23 38 39-29
7. Arka Gdynia 23 37 49-36
8. Cracovia Kraków 23 32 48-52