Nowy Rok. Czas na zmiany

Nowy Rok. Czas na zmiany

www.gs24.pl

Gazeta Współczesna

Aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Nowy Rok. Czas na zmiany

©www.gs24.pl

A może noworoczne postanowienia poprawy zacząć od dokonania pewnych zmian wokół nas?
Nowy Rok. Czas na zmiany

©www.gs24.pl

Bo fantazja jest od tego…
Idealnym momentem na decyzję o odświeżeniu wystroju mieszkania jest karnawał. Nastrój zabawy i spotkania z przyjaciółmi sprzyjają rodzeniu się ciekawych koncepcji aranżacyjnych. Jak sprawić, by nasz salon, kuchnia czy sypialnia nabrały nowego blasku, nie tylko na czas karnawałowej imprezy? Kiczowate wstążki zawieszone między "Stańczykiem", a "Mona Lisą" to rozwiązanie chwilowe, a na generalny remont często nie pozwala domowy budżet, znacznie uszczuplony w trakcie Świąt.
- Wiele osób utożsamia zmiany w mieszkaniu z wielotygodniowymi pracami budowlanymi i poważnymi inwestycjami. - zauważa Maciej Białek ze sklepu Pixers - W rzeczywistości już niewielkie elementy dekoracyjne mogą znacząco odmienić jego klimat. Wystarczy włączyć wyobraźnię, a pomysły same przyjdą.
Nie musimy burzyć ścian czy wymieniać mebli, by uzyskać satysfakcjonujący wygląd pomieszczenia. Czasem jeden odpowiednio dobrany plakat lub zdjęcie mogą w zaskakujący sposób wpłynąć na postrzeganie całości wystroju. Zastanówmy się zatem, co chcemy zmienić i jaki efekt pragniemy uzyskać.

Żyj kolorowo
Dekorując mieszkanie należy opierać się przede wszystkim na własnych upodobaniach. Karnawał to bardzo kolorowy okres. Możemy więc rzucić się w wir twórczej zabawy i przenieść nasz pokój gościnny na największą imprezę świata w Rio de Janeiro. Wielobarwna fototapeta z charakterystycznymi szalonymi piórami, pięknymi tancerkami lub bawiącymi się ludźmi, wprowadzi do domu niepowtarzalny nastrój. Natomiast zwolennicy spokojniejszych form wypoczynku mogą urządzić mieszkanie, wieszając na ścianach stonowane plakaty i obrazy, oprawione w gustowne ramy. Inspiracje czerpiemy ze świata. Do wyboru mamy miliony tematów. Dzięki temu pod jednym dachem mogą znaleźć się wątki związane z przyrodą, techniką, człowiekiem i wszystkim co go otacza. - Fotografie przeniesione w różnej formie na nasze ściany to źródło nieskończonych możliwości. - podpowiada Maciej Białek - W bardzo prosty sposób możemy tknąć życie w bezduszne kuchenne sprzęty, wprowadzić nastrój zabawy do salonu, a intymności do sypialni, zaś pokój dziecięcy przemienić np. w dżunglę pełną dzikich zwierząt.

Źródło: Karnawałowy szał pomysłów
- www.gs24.pl

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo