Fotele i kanapy w nowej, zmiennej odsłonie

Fotele i kanapy w nowej, zmiennej odsłonie

agsa

Gazeta Współczesna

Aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Fotele i kanapy w nowej, zmiennej odsłonie
Fotele i kanapy w nowej, zmiennej odsłonie

Aby zmienić wnętrze, idealne będą pokrowce, które nadadzą nowy charakter naszym kanapom, fotelom i krzesłom.

Zamiast chwytać za pędzel, zmieńmy dodatki. Aby zmienić wnętrze, idealne będą pokrowce, które nadadzą nowy charakter naszym kanapom, fotelom i krzesłom.
Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu są siedziska - kanapa i fotel w pokoju dziennym, krzesła w jadalni i w kuchni. Ciekawa kolorystyka i faktura obicia mogą nadać aranżacji nowe oblicze.
Zdecydowane kolory ożywią wnętrze, kwiatowe wzornictwo nada mu romantyczny charakter, beże w połączeniu z brązami stworzą kameralny, ciepły klimat, a geometryczne wzory wprowadzą nieco szaleństwa.
Wymienne pokrowce na kanapy dają nam możliwość zabawy stylem. W zależności od kaprysu lub pomysłu na nową aranżację wybieramy coś dla siebie.
Wykorzystanie pokrowców pozwala nam również na dobranie dodatków wykonanych z tej samej tkaniny. Mogą to być na przykład zasłony, obrus lub poduszki, które dopełnią całości. Musimy jednak zachować umiar w tej kwestii, tak aby nasze wnętrze nie stało się przytłaczające, zwłaszcza jeśli tkanina jest wzorzysta.

Pokrowiec to świetne rozwiązanie w przypadku, kiedy oryginalne obicie kanapy lub fotela jest zniszczone i wygląda nieestetycznie. Tym bardziej jeśli jesteśmy zadowoleni z naszych mebli i nie chcemy kupować nowych. Tę samą zasadę możemy zastosować w przypadku krzeseł. Jeśli naznaczył je już czas, dyskretnie to ukryjemy za pomocą atrakcyjnych siedzisk lub eleganckich sukienek-pokrowców.

- Sukienki na krzesła świetnie prezentują się w eleganckich aranżacjach jadalni, szczególnie tych stworzonych na specjalne okazje, na przykład Świąt Bożego Narodzenia - mówi Agnieszka Rybka z Dekoria.pl. - Tego typu dekoracje podkreślają wyjątkowość chwili i wprowadzają szyk do naszego wnętrza - dodaje.
Szeroki wybór tkanin i gotowych produktów znajdziemy w sklepach i w Internecie. Jeśli nie jesteśmy pewni jak dany wzór będzie prezentował się w naszym wnętrzu, możemy poprosić o próbkę materiału. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie pokrowca do kanapy bądź krzesła. Warto poszukać producenta, którego oferta odnosi się do konkretnych modeli siedzisk.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo