Dwa medale Pawła Skowrońskiego

Redakcja
Po bardzo dobrym, swobodnym biegu Paweł Skowroński (Dojlidy Białystok) został młodzieżowym mistrzem Polski w wyścigu kanadyjkowych jedynek na 500 metrów. To stało się w sobotę, dzień później białostoczanin dorzucił brąz w C_1 na 1000 metrów. Mistrzostwa rozgrywano w Bydgoszczy.

- Zaskoczył mnie bardzo miło - mówił Ireneusz Skowroński, ojciec i trener Pawła. - Następnego zawodnika na dystansie 500 metrów wyprzedził o półtorej sekundy. W niedzielę, na 1000 płynął na trudnym torze. Było daleko od brzegu i mocno wiało, ale zdobył medal i to się liczy - relacjonuje szkoleniowiec.
Sukces Skowrońskiego jest spory, bo w mistrzostwach młodzieżowców zabrakło jedynie olimpijczyka Łukasza Woszczyńskiego. Dodatkowo Paweł ma dopiero 20 lat, a są to zawody dla zawodników do lat 23.
Medale Mistrzostw Polski osłodziły niepowodzenie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, w których Paweł był siódmy w jedynce, a w czwórce wraz z kolegami został zdyskwalifikowany. Wcześniej, również w czwórce, zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Europy seniorów. Szanse na powiększenie tegorocznego dorobku będzie miał w Mistrzostwach Polski seniorów, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 4_5 września.