Drugi mecz odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia w Białymstoku
Drugi mecz odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia w Białymstoku Urszula Łobaczewska
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym II ligi koszykarzy drużyna Enea Żubry Chorten Białystok przegrała na wyjeździe z ŁKS Coolpack Łódź 71:98. Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia w Białymstoku. Gra toczy się do dwóch zwycięstw. Ewentualnie trzecie spotkanie ponownie rozegrane zostanie w Łodzi, 1 maja.

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu koszykarzy Enea Żubrów Chorten Białystok. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego trzymali kontakt z rywalem tylko w pierwszej kwarcie, którą przegrali jednym koszem 20:22. W drugiej i trzeciej kwarcie gospodarze uzyskali znacząca przewagę, nie pozwalając białostoczan na zbyt wiele pod obiema tablicami. W ostatniej kwarcie gospodarze kontrolując już mecz wygrali ostatecznie 98:71.

Pierwsze dwie kwarty toczone były w szybkim tempie. Koszykarze ŁKS-u Coolpack Łódź grali agresywnie, na pograniczu faulu. Tę wymianę ciosów przyjęli białostoczanie i niestety nie wyszli z niej zwycięsko. Łodzianie byli aktywniejsi pod tablicami. Nie dość powiedzieć, że zdominowali także deskę Żubrów, na której zaliczyli aż 24 zbiórek. Na tablicy atakowanej białostoczanie mieli ich zaś tylko 9. Gospodarze zaś w obronie zebrali 30 piłek.

Skuteczność w rzutach za dwa punkty była zbliżona, a nawet na korzyść Żubrów (61,8 procent) przy 57,5 procentach ŁKS-u. Gorzej było już w rzutach za trzy punkty. Łodzianie oddali 13 celnych rzutów na 40 prób, gdy Żubry tylko 3 na 22 próby.

Także skuteczność pierwszej piątki Żubrów była dość marna. Paweł Śpica, Jan Malesa, Krystian Tyszka, Karol Obarek, Arkadiusz Zabielski zdobyli 28 punktów, gdy dwaj koszykarze, którzy weszli z ławki Maciej Bębeniec i Hubert Wyszkowski uzyskali 32 punkty.

Nie wszystko jednak stracone. Teraz mecz w Białymstoku. Jeżeli Żubry wygrają, to wtedy wszystko zadecyduje się w trzecim spotkaniu w Łodzi.

ŁKS Coolpack Łódź - Enea Żubry Chorten Białystok 98:71 (22:20, 27:12, 22:15, 27:24).
ŁKS Coolpack: Norbet Kulon 17, Igor Urban 7, Jakub Karwowski 10, Kacper Dominiak 11, Mateusz Szwed 10, Nataniel Kolasiński 16, Piotr Keller 3, Mikołaj Wojciechowski 10, Kacper Koc, Mykyta Yalovenko 2, Iwo Maćkowiak 1, Maciej Leszczyński 11.
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 4, Jan Malesa 6, Krystian Tyszka 5, Karol Obarek 6, Arkadiusz Zabielski 7, Maciej Bębeniec 16, Hubert Wyszkowski 16, Bartosz Strażewicz 2, Tomasz Deja 4, Mikołaj Styczęń 5, Paweł Trypus.