III liga: Mrągowia - Sokół Sokółka 1:1, Orzeł Kolno - Huragan 0:3, Mielnik - Tur Bielsk Podlaski 1:0

Miłosz Karbowski, Mariusz Klimaszewski [email protected]
W środę rozegrano kilka trzecioligowych spotkań m.in.. lider Sokół Sokółka stracił punkt w Mrągowie, a Mielnik pokonał u siebie Tura Bielsk Podlaski.

Coraz gęściej robi się na dole trzecioligowej tabeli. Ostatnie miejsce opuścił MKS Mielnik po zwycięstwie nad Turem 1:0.

Ta wygrana była pierwszym triumfem trenera Radosława Kondraciuka, odniesionym w IIIlidze z MKS-em. - Bardzo się cieszę z trzech punktów. Był to ważny mecz dla obu drużyn, które bronią się przed spadkiem. Duża stawka odbiła się na poziomie gry. Spotkanie było brzydkim widowiskiem, w którym nie brakowało walki, i to ostrej - nie krył szkoleniowiec Mielnika.

Jego zespół od 43 minuty grał w dziesiątkę, a od 80 minuty już w dziewiątkę, gdy za drugie żółte kartki, a w konsekwencji czerwone kartoniki boisko opuścili Łukasz Pawluczuk i Paweł Uszyński.

- W drugiej połowie świetnie graliśmy w obronie. Tur, mimo przewagi, nie stworzył ani jednej groźnej sytuacji - dodał trener Mielnika.

Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli z rzutu karnego, podyktowanego w 30 minucie za zagranie ręką jednego z piłkarzy Tura. Szczęśliwym wykonawcą jedenastki był Wojciech Kopytiuk.

Bolesną porażkę poniósł Orzeł Kolno. Mecz z Huraganem Morąg zaczął się fatalnie, bo od szybkiej straty bramki, zakończył wynikiem 0:3.

- Jeszcze w niedzielę graliśmy tak dobrze w Grajewie, a dziś rozdawaliśmy prezenty. Jestem rozgoryczony, bo "śmierdzi w tabeli", a my jesteśmy osłabieni kontuzjami - mówił trener Orła Kazimierz Puławski.
Przeciwko Huraganowi nie wystąpili kontuzjowani Adam Ciulkin, Dariusz Prokop i Paweł Ossowski. Poza tym, w najbliższym arcyważnym spotkaniu z Vęgorią zabraknie Pawła Zawłockiego, który obejrzał swoją czwartą żółtą kartkę.

Niezłe widowisko, ze sporą ilością sytuacji podbramkowych, stworzyły Mrągowia i Sokół Sokółka. Zespoły podzieliły się punktami. Wyrównującego na 1:1 gola dla Sokoła strzelił Michał Pietroń, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dzidosława Żuberka.

Mrągowia Mrągowo - Sokół Sokółka 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Chiliński 39, 1:1 - Pietroń 52.
Sokół: Trudnos - Andrzejewski (46 Szmurło), Pracz, Charyło, Zalewski, Biernacki (75 Stelmaszek, Toczydłowski, Wojtkielewicz, Pietroń, Baranowski (46 Mościński), Żuberek.
Widzów: 200.

Orzeł Kolno - Huragan Morąg 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Czorniej 4, 0:2 - Gagat 50, 0:3 - Madej 90.
Orzeł: Gutowski - Sielawa (70 Kostuch), Zawłocki, Grala, Lewicki, Rydzewski, R. Krzywda (60 Kiełczewski), Sawko, Brzeziński (80 W. Krzywda), Makowski, Solecki (46 Pisiak).

MKS Mielnik - Tur Bielsk Podlaski 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Kopytiuk 30 z karnego.
Mielnik: Naharnowicz - Kazubski, Tereszczotko, Kopytiuk, Rutkowski (60 Rokosz), M. Lesiuk (46 Sejbuk), Ł. Lesiuk, Jakubiec, Uszyński, Andryszek (60 Filipek), Pawluczuk.
Czerwone kartki: Pawluczuk (43, za drugą żółtą, Mielnik); Uszyński (80, za drugą żółtą, Mielnik). Żółte kartki: Tereszczotko, Andryszek, Pawluczuk, Uszyński (Mielnik).

Pozostałe wyniki: Vęgoria Węgorzewo - Motor Lubawa 0:1, Start Działdowo - Concordia Elbląg 2:4.

1. Sokół 20 52 38-7
2. Huragan 20 36 39-16
3. Warmia 20 33 29-20
4. Olimpia 20 32 24-22
5. Concordia 21 32 33-28
6. Mrągowia 20 30 27-21
7. Motor 19 28 27-30
8. Czarni 19 27 29-29