Piłkarze Cresovii (biało-czarne stroje) przerwali fatalna passę, ale nadal zamykają czwartoligową tabelę Wojciech Wojtkielewicz
Po 20 porażkach z rzędu zwycięstwa swojej drużyny w IV lidze doczekali się kibice Cresovii Siemiatycze, która wygrała u siebie 3:1 z Promieniem Mońki. Drużyny z ligowego podium wygrały swoje mecze, chociaż poważne problemy miał Ruch Wysokie Mazowieckie, rzutem na taśmę pokonując 2:1 Dąb Dąbrowa Białostocka. Wigry Suwałki strzeliły cztery gole Krypniance, a liderujący KS Wasilków ograł 5:0 Czarnych Czarna Białostocka.

Cresovia jedyne dotąd zwycięstwo w tym sezonie odniosła 20 sierpnia minionego roku - na wyjeździe 2:0 z Hetmanem Skłodowscy Tykocin. Od tego czasu siemiatyczanie przegrywali mecz za meczem, aż do potyczki z Promieniem. Największy wkład w sukces czerwonej latarni czwartoligowej tabeli miał Miłosz Kowalczuk, który pod koniec pierwszej połowy, przy remisie 1:1, dwoma golami dał gospodarzom upragnione przełamanie.

Wigry zaprezentowały swoim fanom popis wykorzystywania dośrodkowań z rzutów rożnych i strzałów głową, zdobywając w ten sposób w pierwszej połowie potyczki z Krypnianką trzy gole. Do siatki ekipy z Krypno trafiali kolejno: Pawlo Berezjanskij, Krzysztof Cudowski i Adrian Karankiewicz. Po zmianie stron wynik na 4:0 dla suwalczan ustalił Maciej Makuszewski.

- Trzy gole stracone po stałych fragmentach mocno podcięły nam skrzydła. Spróbowaliśmy zaatakować po przerwie, ale widać było różnicę w umiejętnościach piłkarzy obu drużyn - przyznał na konferencji prasowej trener Krypnianki Łukasz Kropiwnicki.

IV liga. Snajper Wasilkowa z kolejnym hat-trickiem

KS Wasilków tylko formalnie grał na wyjeździe, bo mecz z Czarnymi został rozegrany w Wasilkowie. Kibice lidera mogli po raz kolejny podziwiać popis strzelecki Jana Pawłowskiego. Snajper wasilkowian potrzebował przed przerwą niewiele ponad kwadrans, by skompletować kolejnego w tym sezonie hat-tricka, a pozostałe gole dołożyli Damian Toczydłowski i Michał Dawidowicz.

Z czołowej trójki poważne problemy miał tylko Ruch, który u siebie długo przegrywali 0:1 z Dębem. Dopiero w końcówce sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Grzybowski. Kapitan ekipy z Wysokiego Mazowieckiego w 84. minucie wyrównał, a na początku doliczonego czasu gry dał gospodarzom komplet punktów.

WYNIKI 24. KOLEJKI

• Wigry Suwałki - Krypnianka Krypno 4:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Berezjanskij (15), 2:0 - Cudowski (27), 3:0 - Karankiewicz (38), 4:0 - Makuszewski (57).
  • MOSP Białystok - Hetman Skłodowscy Tykocin 3:3 (0:0). Bramki: 0:1 - Betko (49), 1:1 - Gęgotek (54), 2:1 - Wasiluk (60), 3:1 - Dakowicz (70), 3:2 - Maliszewski (84), 3:3 - Sawicki (87).
  • Sparta 1951 Szepietowo - Warmia Grajewo 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Mazurek (15), 0:2 - Śliwowski (48), 0:3 - Śliwowski (54), 1:3 - Kacprowski (74-karny).
  • Wissa Szczuczyn - KS Śniadowo 1:1 (0:1). Bramki: 0:1- Dzwonkowski (16), 1:1 - Dziuba (67).
  • Ruch Wysokie Mazowieckie - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:1 (0:1). Bramki: 0:1- Klimczuk (35), 1:1 - Grzybowski (84, 2:1- Grzybowski (90).
  • Cresovia Siemiatycze - Promień Mońki 3:1 (3:1). Bramki: 1:0 - Zazuliński (18), 1:1 - Godlewski (26), 2:1 - Kowalczuk (42), 3:1- Kowalczuk (45).
  • KS Michałowo - Orlęta Czyżew 2:4 (1:2). Bramki: 0:1 - Grabarz (11), 0:2 - Jastrzębski (29), 1:2 - Sawicki (43), 1:3 - Steć (55), 1:4 - Jastrzębski (72), 2:4 - Wojno (87).
  • Czarni Czarna Białostocka - KS Wasilków 0:5 (0:4). Bramki: 0:1 - Toczydłowski (14), 0:2 - Pawłowski (20), 0:3 - Pawłowski (34), 0:4 - Pawłowski (36), 0:5 - Dawidowicz (90).
  • KS Grabówka - Tur Bielsk Podlaski 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Maciejuk (67), 1:1 - Stachelek (70-samobójcza).

1. KS Wasilków 24 66 105-18
2. Wigry Suwałki 24 63 105-26
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 24 59 74-28
4. Warmia Grajewo 24 54 81-24
5. Tur Bielsk Podlaski 24 44 42-29
6. Wissa Szczuczyn 24 36 51-48
7. MOSP Białystok 24 35 40-46
8. KS Michałowo 23 33 52-54