IV liga nabiera rumieńców

Krzysztof Sokólski, Mariusz Klimaszewski
Hetman Białystok pokonał Jagiellonię II Białystok 1:0
Hetman Białystok pokonał Jagiellonię II Białystok 1:0 Michał Kość
Region. Już w czwartek rozegrano dwa mecze podlaskiej IV ligi. W szlagierze Hetman - Jagiellonia II nieoczekiwanie górą byli "hetmańscy".

Gdyby Jagiellonia dzisiaj wygrała, wszystko byłoby praktycznie jasne, a tak liga nabierze rumieńców - powiedział po derbach Białegostoku trener Hetmana Mirosław Mojsiuszko.
Młody zespół hetmańskich (średnia wieku piłkarzy przebywających na boisku wynosiła 21,4 lat!) nie przestraszył się naszpikowanej drugoligowcami Jagi. W pierwszej połowie to wprawdzie żółto-czerwoni mieli przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Jagiellonia praktycznie tylko raz zagroziła bramce gospodarzy, ale Jacek Falkowski nie potrafił umieścić piłki w siatce. Hetman odpowiedział strzałem z czystej pozycji Kamila Wojtkielewicza, który nie mógł jednak zrobić krzywdy Marcinowi Mańce.
Po przerwie mecz się wyrównał. Inicjatywę zaczął przejmować nawet Hetman. W 83 minucie z lewego skrzydła w pole karne Jagi piłkę dośrodkował Wojtkielewicz, a Grzegorz Kujawski z bliska wepchnął ją do siatki. - O tę jedną bramkę byliśmy lepsi - skomentował Mojsiuszko.
- Przeciwnik nastawił się na kontry i jedną udało mu się skutecznie zakończyć - stwierdził natomiast Dariusz Bayer, wspólnie z Cezarym Łaskim opiekujący się drużyną rezerw.
W drugim wczorajszym spotkaniu Supraślanka Supraśl pokonała KSMichałowo 3:1. Dwie bramki dla Supraślanki zdobył Dariusz Jurczak.
- Był to typowy mecz walki. Mieliśmy przewagę optyczną. Chociaż wynik mógłby wskazać na dość łatwe nasze zwycięstwo, to musieliśmy sporo namęczyć się, by je wywalczyć - powiedział po spotkaniu rozegranym w Supraślu trener gospodarzy Dariusz Czykier.

Hetman Białystok - Jagiellonia II Białystok 1:0 (0:0)
Bramka: Kujawski 83.
Hetman: Drozd - Szymczuk, Wiśniewski, Bajko - Hawryluk, Grzybowski, Wojtkielewicz, Korzątkowski, Bukin - Baranowski (70 Juzwa), Kujawski.
Jagiellonia II: Mańka - Piłatowski, Wasiluk, Jurgielewicz, Łoszakiewicz (75 Grygoruk) - Bałecki (46 Gudewicz), Falkowski, Dworzańczyk, Romańczuk (46 Nawotczyński) - Kobeszko, Sobociński (46 Tyczkowski).
Żółte kartki: Szymczuk, Wiśniewski, Baranowski (Hetman), Piłatowski (Jagiellonia II).
Sędziował: Paweł Graczyk (Białystok).
Widzów: 150.

Supraślanka Supraśl - KSMichałowo 3:1 (1:1).
Bramki: Jurczak 45, 70, Tomar 80 - Michalewicz 20.
Supraślanka: Bołtuć - Andrzejewski, Jurczak, Tupalski, Aleksiejczuk, Waluk (75 Wyszyński), Mudź (80 Lange), Rakowski, Czykier (85 Pużuk), Grzegorczyk.
Michałowo: Kołpak (70 Grzybko) - Wróbel, Kuźma, Siemionow, Janczewski (60 Kondrusik), Szemiot, Głowicki, Michalewicz (75 Szczawiński), Strzeliński, Gołdowski, Janiak.
Żółta kartka: Waluk (Supraślanka).
Czerwona kartka: Głowicki (70, Michałowo).
Sędziował: Szymon Śliwiński (Suwałki). Widzów: 150