Jagiellonia Białystok - Motor Lublin 0:0. Jak na pierwszy sparing nie było źle

W pierwszym w tym roku sparingu Jagiellonii bramki nie padły
W pierwszym w tym roku sparingu Jagiellonii bramki nie padły Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszym podczas zimowych przygotowań meczu sparingowym Jagiellonia Białystok zremisowała 0:0 z pierwszoligowym Motorem Lublin. Jak na premierowy występ po przerwie świąteczno-noworocznej Żółto-Czerwoni nie zagrali źle i mieli sporo okazji, by zapewnić sobie zwycięstwo. Szwankowała jednak skuteczność.

Spotkanie, które zostało rozegrane w Enea Ciepło Hali przy ul. Elewatorskiej, lepiej rozpoczęli goście z Lublina. Efektem było kilka stałych fragmentów gry, w tym dwa rzuty wolne z niebezpiecznej odległości. Na szczęście bramkarz Jagi Zlatan Alomerović zachował czyste konto.

Potem więcej do powiedzenia miała Jagiellonia. Najlepszej okazji tuż przed przerwą nie wykorzystał Afimico Pululu, pudłując w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Wcześniej groźny strzał oddał Rui Nene, ale Kacper Rosa obronił.

Jagiellonia - Motor 0:0. Nowy napastnik mógł wejść do Jagi z przytupem

W przerwie trener Jagi Adrian Siemieniec zmienił prawie całą jedenastkę. Znakomite wejście do nowej drużyny mógł mieć Kaan Caliskaner. Wypożyczony z niemieckiego Eintrachtu Brunszwik napastnik uderzył jednak z kilkunastu metrów w poprzeczkę. Za moment jeszcze lepszą sytuację miał Jose Naranjo, jednak przestrzelił.

Przewaga Jagiellonii rosła, ale szwankowała skuteczność. Białostoczanie zepchnęli rywali do obrony, groźnie strzelali Taras Romanczuk i Kristoffer Hansen, ale bezbramkowy wynik nie zmieniał się. Wygraną zapewnić Jadze powinien zapewnić Naranjo, jednak znów nie trafił w światło bramki.

Nieskuteczność białostoczan omal nie została przez Motor ukarana w końcówce, kiedy bardzo groźnie strzelał Mariusz Rybicki, ale znakomitą interwencją popisał się młodzieżowiec w bramce Jagi - Miłosz Piekutowski. Chwilę później obrońcy gospodarzy zablokowali jeszcze uderzenia Kacpra Wełniaka i mecz skończył się bezbramkowym remisem.

- Wiadomo, że to dopiero początek przygotowań i wiele elementów nie funkcjonowało tak, jak powinno. Ale jesteśmy zadowoleni z tego, że pod względem intensywności gry, jej organizacji, wyglądaliśmy całkiem nieźle. Motor był wymagającym rywalem, dobrze poukładanym i cały sparing oceniamy na plus - mówi drugi trener Jagiellonii Rafał Grzyb.

Kolejne spotkania sparingowe wicelider PKO Ekstraklasy rozegra już podczas zgrupowania w Turcji, na które Jagiellonia wyruszy 20 stycznia.

WYNIK SPARINGU

• Jagiellonia Białystok - Motor Lublin 0:0.
  • Jagiellonia (I połowa): Zlatan Alomerović (32. Sławomir Abramowicz) - Paweł Olszewski, Mateusz Skrzypczak, Jetmir Haliti, Bartłomiej Wdowik, Dominik Marczuk, Aurelien Nguiamba, Rui Nene, Wojciech Łaski, Jesus Imaz, Afimico Pululu.
  • Jagiellonia (II połowa): Sławomir Abramowicz (64. Miłosz Piekutowski) - Michal Sacek, Dusan Stojinović, Adrian Dieguez, Jakub Lewicki, Tomasz Kupisz, Aurelien Nguiamba (64. Jarosław Kubicki, 81. Szymon Stypułkowski), Taras Romanczuk, Jose Naranjo, Kristoffer Hansen, Kaan Caliskaner.