KaWu
Legia Warszawa-Arka Gdynia wideo.
Dwie "szmaty" i kontrowersyjny karny.

Legia Warszawa-Arka Gdynia wideo:

Legia po sromotnej porażce w ostatniej kolejce z krakowską Wisłą, chciała się odegrać. Okazję do tego mieli wyśmienitą. Przed własną publicznością gościła Arkę Gdynia. Trener Maciej Skorża zdecydował się na zmiany w stosunku do ostatniego spotkania ligowego. Popełniającego błędy w obronie Artura Jędrzejczyka wymienił na Jakuba Rzeźniczaka, Michała Kucharczyka na Bruno Mezengę, a Kostiantyna Machnowskiego na Wojciecha Skabę. Dla tego ostatniego był to pierwszy mecz w sezonie.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla piłkarzy gości, którzy po dwudziestu minutach spotkania powinni prowadzić na Łazienkowskiej 0:1. Joseph Desire Mawaye trochę przypadkowo zagrał wyśmienitą piłkę do Brudzińskiego, który znalazł się sam na sam przed Skabą. Nie potrafił wykorzystać jednak "setki".

Okrutnie zemściło się to na piłkarzach z Gdyni. W 40 minucie sędzia z Japonii podyktował niezwykle kontrowersyjny rzut karny. Ivica Vrdoljak wbiegł z prawej strony w pole karne, ale jego strzał obronił Norbert Witkowski. W tym samym czasie na linii pola karnego doszło do starcia Miroslava Radovicia z Marciano Brumą. Ten drugi pociągnął legionistę za koszulkę, ale chwilę wcześniej to Radović w nieprzepisowy sposób powalił na ziemię rywala.

Karnego na bramkę zamienił Ivica Vrdoliak.

W drugiej części spotkania to goście dominowali na boisku. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, jednak żadnej nie wykorzystali. Legioniści zdobyli bramkę w 81 minucie. Bruno Mezenga po akcji lewym skrzydłem próbował chyba dośrodkowywać. Bramkarz Arki wbił jednak piłkę do siatki. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Witkowskiego. Trzecia ramka również obciąża jego konto. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Kiełbowicza, golkiper przepuścił piłkę między rękoma.

Legia zagrała bardzo słaby mecz. Gdyby nie "pomoc" sędziego i słaba postawa bramkarza Legia nie wygrałaby tego meczu. Wysoki wynik 3-0 może być bardzo mylący.

Legia Warszawa-Arka Gdynia 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ivica Vrdoljak (40-karny), 2:0 Bruno Mezenga (81), 3:0 Tomasz Kiełbowicz (90+4-wolny).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Ariel Borysiuk, Manu, Wojciech Skaba. Arka Gdynia: Marciano Bruma, Marcin Budziński, Maciej Szmatiuk, Michał Płotka. Czerwona kartka za drugą żółtą - Arka Gdynia: Michał Płotka (84).

Sędzia: Masaaki Toma (Japonia). Widzów 21 255.

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz - Manu (90. Sebastian Szałachowski), Ivica Vrdoljak (88. Michał Kucharczyk), Ariel Borysiuk, Miroslav Radović (90+3. Artur Jędrzejczyk), Maciej Iwański - Bruno Mezenga.

Arka Gdynia: Norbert Witkowski - Marciano Bruma, Ante Rozić (81. Krystian Żołnierewicz), Maciej Szmatiuk, Emil Noll - Mirko Ivanovski, Michał Płotka, Marcin Budziński, Paweł Zawistowski, Tadas Labukas - Joseph Desire Mawaye (73. Wojciech Wilczyński).