Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Klaudia Kardasz obroniła tytuł mistrzyni Polski w kuli

Klaudia Kardasz obroniła tytuł mistrzyni Polski w pchnięciu kulą
Klaudia Kardasz obroniła tytuł mistrzyni Polski w pchnięciu kulą Pawel Relikowski / Polska Press
Już w pierwszym dniu 99. mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które rozgrywane są w Gorzowie Wielkopolskim Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok wywalczyła złoty medal w konkursie pchnięcia kulą, tym samym broniąc mistrzostwa sprzed roku.

W konkursie pchnięcia kulą 99. mistrzostw Polski w lekkiej atletyce kobiet wystartowało tylko sześć zawodniczek, w tym połowę stanowiły zawodniczki Podlasia Białystok.

Złoty medal zdobyła Klaudia Kardasz, która osiągnęła 17.83 w swojej drugiej próbie. Ponadto pchnęła kulę na odległość 17.00 i 17.03 m. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Maślana (MLKL Płock) 16.81, a trzecie Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) 16.59.

Na czwartym miejscu konkurs ukończyła Martyna Karwowska z Podlasia wynikiem 14.17, a na piątym Wiktoria Charkiewicz (Podlasie) 13.29.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Martyna Krawczyńska z KS Prefbet Sonarol uplasowała się na siódmej lokacie bijąc czasem 10:12.68 rekord życiowy. Złoty medal wywalczyła Agata Konieczek (Nadorze Powodowa) 9:30.62.

W piątkowym porannym biegu eliminacyjnym na 200 metrów Natalia Kaczmarek wynikiem 23.08 sekund pobiła rekord okręgu. Finał biegu na 200 metrów odbędzie się w sobotę. Wystartuje w nim także Marlena Granaszewska z Podlasia Białystok

Niestety, w konkursie rzutu oszczepem nie zobaczymy olimpijki Marii Andrejczyk (Hańcza Suwałki), której na ma na liście startowej.