Medale młodych sportowców

Z postawy zapaśników na Olimpiadzie Młodzieży możemy być zadowoleni
Z postawy zapaśników na Olimpiadzie Młodzieży możemy być zadowoleni archiwum
Opole. Kolejne medale wywalczyli reprezentanci województwa podlaskiego w finałach XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Opolszczyzna 2007.

Informowaliśmy już m.in. o sukcesach młodych pięściarzy, badmintonistów i szachistów. Teraz kolej na przedstawicieli następnych dyscyplin sportowych.
I tak podwójnym medalistą OOM został zapaśnik, wychowanek LUKS "Amator" Juchnowiec, a obecnie trenujący w Podlasiu Białystok Łukasz Opryszczko. W kategorii 100 kg w stylu wolnym zdobył srebro, a w stylu klasycznym był trzeci. Uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku, codziennie dojeżdża do szkoły i na treningi z Hołówek Małych. Tym większe więc gratulacje.
Medal brązowy w wadze 69 kg zdobył Mateusz Joka z Podlasia Białystok - uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych.
Ponadto dobrze zaprezentował się młodzik Rafał Obrycki w wadze 54 kg (5. miejsce w stylu wolnym i 7. w stylu klasycznym).
Ze złotym medalem, a tym samym tytułem mistrzyni Polski juniorek młodszych w karate kyokushin, powróci do Łomży Aleksandra Zajkowska. Zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate wywalczyła złoto w kategorii 55 kg w konkurencji light contact.
W Dobrzeniu Wielkim rywalizowali w ramach Olimpiady Młodzieży tenisitki i tenisiści stołowi. W walce przy stołach, niestety, nasi reprezentanci nie zdobyli medali, ale zajmowali czołowe miejsca. Monika Narolewska zajęła 5-8 miejsce, Weronika Łuba 9-12, a Edyta Szabłowska 17-24. Wszystkie tenisistki reprezentują barwy SKTSWałkuscy Łomża.
W turnieju drużynowym Monika Narolewska i Weronika Łuba zajęły miejsca 5-8, a Edyta Szabłowska i Emilia Majewska 13-16.
W zawodach wzięli także udział kadeci: Bartosz Niemyjski z MUKS ZSOiZ Czyżew oraz Kamil Dąbrowski z LUKS Czarni Czarna Białostocka, którzy w deblu zdobyli trzy punkty, a w singlu jeden dla woj. podlaskiego w punktacji prowadzonej przez MENiS.