Drużyna Hetmana Białystok na mistrzostwach województwa podlaskiego
Drużyna Hetmana Białystok na mistrzostwach województwa podlaskiego materiały prasowe
125 pięściarzy wystartowało w zakończonych ostatnio w Sokółce Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Boksie Olimpijskim. Duży sukces odnieśli w nich zawodnicy białostockiego Hetmana, prawie połowa z 15 reprezentantów białostockiego klubu wystąpiła w finałowych walkach.

Bardzo udany występ zanotowali zawodnicy BKS Hetman Białystok w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego, które odbyły się w Sokółce. Aż siedmiu z piętnastu zawodników białostockiego klubu zakwalifikowało się do finałów. Czterech z nich zostało mistrzami województwa na rok 2024.

Tytuły sprzed roku obronili Sebastian Michalczuk w kategorii wagowej 63,5 kg i Miłosz Mielnicki w kat. 71 kg. Po raz pierwszy złote medale zdobyli na ringu w Sokółce Tomasz Dziadel w kategorii 50 kg oraz Adrian Kołodziejuk waga 54 kg.

Z kolei po zaciętym pojedynku Adam Bagiński przegrał finałową walkę w kategorii 70 kg z Krystianem Potapczykiem Boxing Sokółka. Srebrne krążki wywalczyli też Karol Antosiuk 60 kg i Karol Pogorzelski waga 67 kg.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyli zawodnicy Boxing Sokółka przed Hermes Zambrów, OSiR Suwałki i Hetmanem Białystok.

Mistrzostwa były także kwalifikacją na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która w połowie kwietnia rozegrana zostanie w Wałbrzychu.