MŚ 2014: POLSKA 3-1 BRAZYLIA. Polacy Mistrzami Świata

mck
Polska 3:1 Brazylia.
Polska 3:1 Brazylia. Archiwum
Widowisko na światowym poziomie mogliśmy oglądać podczas meczu finałowego Mistrzostw Świata 2014 w Siatkówce. Polska reprezentacja pokonała broniących tytułu Mistrzów Świata, Brazylię 3:1. Mamy Mistrzostwo Polski.

Pierwszy set należał do Brazylii. Broniący Mistrzostwa Świata zagrali pewnie, wygrywając 25:18. Polacy dobrze rozpoczęli drugą część meczu. Prowadzili 17:11, jednak tempo podkręciła Brazylia. Naszym reprezentantom udało się wygrać set 25:22 po nerwowej końcówce.

W trzecim secie obie reprezentacje szły łeb w łeb, wymieniając się jednopunktową przewagą. Ostatecznie Polacy wygrali 25:23.

Czwarta część meczu to ponowna walka "piłka za piłkę". Nerwowo dla naszej reprezentacji zrobiło się po drugiej przerwie technicznej, gdy Brazylijczycy wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Polakom udało się odrobić straty i wyjść na prowadzenie 22:21. Set wygrali 25:21.

Polska reprezentacja w finale pokonała Brazylię 3:1 i zdobyła tytuł Mistrza Świata.