Najlepszy występ w sezonie! Adrian Meronk ponownie w TOP10. Drużyna Polaka tuż za zwycięzcami. Rekordowa wypłata w Singapurze.

Paweł Wiśniewski
Nasz najlepszy golfista Adrian Meronk poprowadził swoją drużynę Cleeks GC do drugiego miejsca w turnieju w Singapurze www.instagram.com/adrian_meronk
W siódmym tegorocznym turnieju golfowym zaliczanym do lukratywnego cyklu „LIV Golf League” - „LIV Golf Singapore” (pula nagród: 25 000 000 dolarów, w tym 4 000 000 dla zwycięzcy), Adrian Meronk zajął - ex aequo z trzema innymi zawodnikami - 10. miejsce. Wygrał Amerykanin Brooks Koepka. Drużyna Polaka - Cleeks GC uplasowała się na najwyższej w sezonie, drugiej pozycji. W sumie, na polu golfowym „Singapore’s Sentosa Golf Club”, Meronk zarobił indywidualnie 371 250 dolarów. 1 000 000 „zielonych” za rywalizację zespołową zostanie podzielonych na czterech graczy...

Uczestnicy cyklu „LIV Golf League” mają już za sobą siedem turniejów czyli półmetek rozgrywek. W Singapurze, Adrian Meronk rozpoczął zmagania od dobrej rundy - 67 uderzeń, a więc 4 uderzenia poniżej PAR (norma uderzeń), co dawało 8. miejsce. W drugim dniu było jeszcze lepiej – na karcie zapisał kapitalne bogey-free 66 (-5), co pozwoliło awans na 2. miejsce!
W decydującej rundzie, mimo trzech bogeye’ów i double’a, Meronk utrzymał sumę -9 i zakończył turniej w TOP10.

Drużyna Cleeks GC uzyskała najlepszy rezultat sezonu, finiszując - ex aequo z Fireballs GC - na drugiej pozycji, z sumą -29. Do sukcesu znacznie przyczynił się właśnie Meronk, który ukończył zawody najwyżej z ekipy. Na dzielonym 14. miejscu z wynikiem -8 uplasował się Fin Kalle Samooja, a kapitan Martin Kaymer z Niemiec finiszował na 19. pozycji z sumą -7. Zaledwie jedno uderzenie więcej zanotował Anglik Richard Bland plasujący się na 22. miejscu.

Następny turniej „LIV Golf League” rozpocznie się 7 czerwca w Houston, na polu „Golf Club of Houston”.