Jest zwycięstwo!
Jest zwycięstwo! Miłosz Kozakiewicz Fotograf
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali drużynę wielokrotnego mistrza Polski PGE GiEK Skrę Bełchatów 3:1. Tym samym podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza wreszcie przerwali serię pięciu porażek z rzędu w PlusLidze.

Oba zespoły przystąpiły do meczu mając ze sobą bagaż ostatnich porażek w PlusLidze. Ślepsk Malow Suwałki aż pięciu z rzędu, a bełchatowianie w pięciu spotkaniach wygrali tylko raz. Zwycięstwo było więc bardzo pożądane w przypadku tych drużyn.

Trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz postawił w pierwszej szóstce na Bartosza Firszta, który zmienił Zigę Sterna.

W partii otwarcia lepiej wyglądali siatkarze Ślepska Malow, którzy nie pozwalali doskoczyć do siebie gospodarzom. Skra próbowała niwelować strarty, ale szybko suwalczanie odskakiwali wygrywając pierwszego seta do 21. W Skrze dobrze prezentował się jedynie Dawid Konarski.

W drugi m secie suwalczanie nie pozwolili na wiele gospodarzom znów wygrywając do 21.

W kolejnej partii obudzili się bełchatowianie. Do Konarskiego dostosował się Rumun Adrian Aciobanitei. Skra objęła prowadzenie 13:9 i wygrywając do 20 przedłużyła nadzieję na korzystny wynik.

Na początku czwartego seta gospodarze wygrywali już różnicą czterech punktów 9:5. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewica jednak wcale nie zamierzali rozstrzygać spotkania w tie-breaku. Dobrze grał Firszt, skutecznie akcje kończył Bartosz Filipiak. Na pochwałę zasługiwała także gra Sterna. Ślepsk Malow wygrywał w końcówce 21:18. Trener gospodarzy wziął czas, po którym Skra doprowadziła do remisu 22:22, 23:23. Ostatnie dwie piłki padły jednak łupem Ślepska Malow, który przerwał słabą serię pięciu porażek z rzędu.

PGE GiEK Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (21:25, 21:25, 25:20, 23:25).
Skra: Łomacz, Konarski, Poręba, Lemański, Lipiński, Aciobanitei, Diez (libero) oraz W. Nowak, Kupka, Derouillon
Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Stajer, Gallego, Halaba, Firszt, Czunkiewicz (libero) oraz Stern, Buculjević, Żakieta
MVP: Bartosz Firszt