Po porażce z Asseco Resovią Rzeszów Ślepsk Malow Suwałki wygrał pierwszy mecz w nowym sezonie u siebie z Enea Czarnymi Radom 3:0 A. Gryza-Aneszko
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie dali żadnych szans Enea Czarnym Radom, wypunktowując rywali 3:0 w setach. MVP spotkania został uznany Ziga Stern ze zwycięskiej drużyny. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zajmują w tabeli PlusLigi piąte miejsce.

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach z Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 i GKS Katowice 3:0 podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza sięgnęli po pierwszy w tym sezonie triumf we własnej Suwałki Arenie. W niedzielne popołudnie Ślepsk Malow pewnie pokonał Enea Czarnych Radom 3:0.

Po w miarę wyrównanym początku pierwszego seta suwalczanie odskoczyli na trzy punkty 8:5 i trener gości Paweł Woicki wziął pierwszy czas dla swojej drużyny. Radomianie razili w ataku, a suwalczanie tylko powiększali swoją przewagę, ostatecznie wygrywając partię otwarcia 25:18.

Drugi set był wyrównany do wyniku 13:13, po którym gospodarze podkręcili tempo i przy błędach drużyny przyjezdnej szybko uzyskali znacząca przewagę. Było 18:14, 22:16, a cały set zakończył się ponownie wygraną podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza 25:18, gdy skutecznym atakiem zakończył partię Ziga Stern.

W trzecim secie radomianie znów do półmetka dotrzymywali kroku gospodarzom, ale końcówka ponownie należała do Ślepska Malow, który pewnie wygrał 25:19 i cały mecz 3:0.

W kolejnym meczu w PlusLidze suwalczanie zagrają w niedzielę, 12 listopada, gdy na wyjeździe ich rywalem będzie drużyna Barkom Każany Lwów. Początek mecz o godz. 20.30.

Ślepsk Malow Suwałki - Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)
Ślepsk Malow: Sanchez, Halaba, Stern, Macyra, Gallego, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Stajer, Żakieta, Firszt, Kaciczak, Buculjević, Filipowicz (libero)
Enea Czarni: Todorović, Piotrowski, Hofer, Rajsner, Kraj, Meljanac, Nowowsiak (libero), Teklak (libero) oraz Buszek, Biernat, Formela, Gomułka
MVP: Ziga Stern (Ślepsk)