MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polki najlepsze na świecie! Pojadą dookoła świata. Wygrały to w konkursie

Paweł Tomkiewicz [email protected]
Światowy finał konkursu odbył się w Berlinie. Reprezentantkom polskiej drużyny cały czas dopisywał dobry humor. Na zdjęciu Anna Szpot i Anna Szarecka
Światowy finał konkursu odbył się w Berlinie. Reprezentantkom polskiej drużyny cały czas dopisywał dobry humor. Na zdjęciu Anna Szpot i Anna Szarecka
Brudne ubranie wystarczy włożyć do specjalnego pokrowca i już po 20 minutach będzie świeże i czyste.

To zasługa specjalnej kapsułki z gazem, która bez wody i energii rozprawi się z plamami. Czy tak w 2050 roku będzie wyglądało pranie ubrań? Zdaniem Anny Szpot z Węgorzewa i jej przyjaciółki Anny Szareckiej z Włocławka to bardzo prawdopodobne. Dziewczyny przedstawiły swój projekt w międzynarodowym konkursie Henkel Innovation Challenge i zwyciężyły.

Anie na co dzień studiują finanse i rachunkowość w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.
- Informację o konkursie znalazła w internecie moja przyjaciółka i postanowiłyśmy spróbować naszych sił - opowiada Anna Szpot.

Zadaniem konkursowym było opracowanie produktu marki Henkel, który będzie odpowiadał trendom konsumenckim w 2050 roku. Dziewczyny zaproponowały więc, jak mógłby się zmienić tradycyjny sposób prania.

Swój projekt najpierw wysłały na eliminacje krajowe. Jako jedna z 10 drużyn zakwalifikowały się do polskiego finału konkursu. Od tego czasu nad przygotowaniem ich koncepcji produktu czuwali mentorzy. - Pomysł na początku wydawał się trochę abstrakcyjny. Ale z każdym etapem konkursu był coraz bardziej realny. Opracowałyśmy też m.in. jego kampanię promocyjną. Udowodniłyśmy, że ma twarde podstawy biznesowe - zapewnia Anna Szpot.

Anie okazały się niepokonane i zakwalifikowały się do światowego finału konkursu, który odbył się w Berlinie. Wzięły w nim udział drużyny z 15 krajów z Europy i Azji. Projekt specjalnych kapsułek z gazem i jego solidne podstawy biznesowe sprawiły, że dziewczyny nie miały sobie równych. Na dalszych miejscach znalazły się drużyny m.in. Francji i Turcji. - Byli to studenci z najlepszych uczelni. Ich projekty były bardzo interesujące - dodaje skromna węgorzewianka.

Główną nagrodą za zwycięstwo w konkursie jest podróż dookoła świata.
Na razie dziewczęta wróciły na uczelnię, żeby ukończyć studia. W przyszłym semestrze wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii na wymianę studencką.

Czy w 2050 roku pralki, proszek i wodę zstąpią specjalne pokrowce i kapsułki z gazem? - To byłoby świetne, gdyby nasz pomysł udało się zrealizować - dodaje Anna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna